Здоров'я

Три звички, які руйнують печінку, не пов’язані з вживанням алкоголю

Мало хто знає: печінка може руйнувати не тільки через зловживання алкоголем. Існують набагато більш нешкідливі, на перший погляд, звички, здатні пошкоджувати найважливіший фільтруючий орган людського тіла.

People photo created by Racool_studio – www.freepik.com

Наша печінка контролює гормональний баланс, регулює метаболізм білків, жирів і цукру в організмі, а також накопичує вітаміни і виробляє життєво важливі білки, виводить токсини. Тому життєво необхідно, щоб вона була здоровою і активною.

Що зазвичай представляють люди, чуючи про цироз печінки? Прийом алкоголю. Але до розвитку цирозу, а також аномального ожиріння печінки (підвищує ризик гепатиту і раку органу) може призводити не тільки пияцтво.

Фахівці назвали три звички, які руйнують печінку, не пов’язаних з прийомом алкоголю, про це пише видання Focus (Німеччина).

Вживання фруктів. Різні дослідження показують, що фруктовий цукор (фруктоза) збільшує ризик ожиріння печінки. І хоча це в основному невеликі про’кти або дослідження на мишах, експерти, проте, закликають їсти фрукти у помірній кількості.

«Багато людей уникають жирів заради свого здоров’я, але дуже мало хто звертає увагу на вміст фруктози в їжі, хоча її засвоєння сприяє формуванню жирових клітин – і перш за все, в печінці», – попереджають фахівці.

Прийом ліків. Ліки розщеплюються печінкою, і їх інструкція часто містять інформацію про можливе пошкодження цього органу. Просто вважається, що в більшості випадків користь від медикаменту переважує ризик заподіяння шкоди. Проте, якщо ви приймаєте ліки і помічаєте такі симптоми, як втома, втрата апетиту і дискомфорт у верхній частині живота, потрібно обов’язково обговорити це з лікарем, констатують експерти.

Малорухливий спосіб життя. Не потрібно думати, що накопичення жиру робить людину візуально товстою. Надлишки жиру в організмі можуть відкладатися не тільки під шкірою, а й навколо внутрішніх органів. При цьому жирова тканина виділяє, крім іншого, речовини, що сприяють запаленню. Запобігти подібному внутрішньому ожирінню ефективно допомагають рух і спорт. Гіподинамія, в свою чергу, погіршує проблему. Не варто дивуватися тому, що людина, яка багато часу сидить за комп’ютером, починає страждати від жирної печінки – навіть якщо при цьому не зловживає алкоголем.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button