Технології

Британські військові аналітики пророкують техногенний апокаліпсис

Корпоративні армії, супутники на службі у терористів, комахи-вбивці – такими бачать потенційні загрози безпеки в недалекому майбутньому фахівці з аналітичного центру Міноборони Сполученого Королівства.

Великі транснаціональні корпорації можуть приступити до створення суперсучасних і потужних сил безпеки, що більше нагадують армії. Злочинці і терористи отримають доступ до дронів і космічних супутників, що суттєво подешевшають. В ході триваючих екологічних воєн будуть створені нові види комах, несучі людям смертельні хвороби. Так виглядають лише небагато з безлічі похмурих попереджень, викладених у дослідженні аналітичного центру британського Міністерства оборони, про який пише The Guardian.

foto_cikavosti_02.10.2014-09_resized

Дослідження називається “Глобальні стратегічні тенденції – 2045”, і в ньому зроблено спробу передбачити ті потенційні загрози глобальної безпеки, які можуть чекати людство до середини століття.

Читайте також: Апокаліпсис завтра: правила поведінки при масштабному відключенні Інтернету

Доповідь містить попередження про наслідки зміни клімату, розростання міст, збільшення навантаження на природні ресурси, зокрема, води. “Вона малює картину світу, в якому авторитет держав зменшується, а роль потужних приватних транснаціональних корпорацій збільшується. Національна прихильність людей також помітно послаблюється через зростання міграції”, – пише газета.

Один з авторів дослідження контр-адмірал Джон Кінґуелл (John Kingwell) заявив, що вони не прагнуть передбачити майбутнє і не відображають офіційну політику уряду. Проте, за його словами, всі пророкування – правдоподібні, оскільки зроблені на основі ретельного аналізу існуючих тенденцій.

“Оскільки доступ до технологій зростає, ми стикаємося з новими ризиками, з новими загрозами нашій безпеці як у нас в країні, так і за кордоном. Зокрема, на Заході зростання індивідуалізму і зростаюче почуття відстороненості від усталених інститутів влади кинуть виклик традиційним системам”, – сказав адмірал.

У дослідженні говориться, що 2045 року:

– Населення світу може досягти 10,4 млрд осіб порівняно з 7,2 млрд в даний час.
– Більше 70% населення, ймовірно, буде жити в містах.
– 3,9 млрд людей, можливо, будуть страждати від нестачі води.
– Широке поширення можуть отримати транспортні засоби без водіїв.
– Поширення “безпілотників” витіснить з робочих місць людей, і це призведе до масового безробіття і соціальних хвилювань.
– Роботи, швидше за все, змінять обличчя війни, але “прийняття військових рішень залишиться в компетенції людини з етичних міркувань, принаймні, в західних країнах”.
– Самоідентифікація людей в зв’язку з ростом міграції буде визначатися не стільки за національною ознакою, скільки по їх причетності до віртуальних спільнот.
– Китай у витратах на оборону, ймовірно, наздожене США, але Росія не зрівняється з Китаєм, США і Індією.

Внутрішні терористичні загрози, швидше за все, збережуться в країнах Близького Сходу і Північної Африки, в той час як зміцнення альтернативних валют полегшить злочинцям і терористичним групам переказ грошей між державами. Тим не менш, тиск глобалізації ускладнить можливості окремих країн діяти в односторонньому порядку. Це, в свою чергу, скоротить число міждержавних конфліктів, відзначається в доповіді.

Читайте також: Лише тиждень відділяв Землю від апокаліпсису

Майбутня зброя, швидше за все, буде включати в себе лазери великої дальності, здатні генерувати електромагнітні промені або пучки радіації, якими можна буде руйнувати техніку та інфраструктуру, викликати нелетальні ушкодження людей, перераховує газета. Доповідь також передбачає появу нових способів ведення екологічних війн. Наприклад, вибіркове знищення людей в залежності від складу їх ДНК.

“Ми можемо побачити складну екологічну зброю, здатну розповсюджувати хвороби комахами або гібридами комахами-машинними. Посіви зернових і поголів’я худоби можуть бути знищені, а люди позбавлені дієздатності або вбиті”, – цитує похмурий прогноз військових The Guardian.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button