Технології

У Німеччині почали виробництво сонячних панелей товщиною в 1 міліметр

Німецький стартап Heliatek починає масове виробництво фотоелектричної плівки. Матеріал для покриття фасадів виробляє електрику, достатню для освітлення, обігріву чи кондиціонування. В якості пілотних проектів компанія оснастила плівковими електрогенераторами будівлі в Німеччині, Єгипті та Сінгапурі.

Стартап Heliatek був заснований в Дрездені в 2006 році. Він спеціалізується на розробках у сфері альтернативної електроенергетики. Основний продукт – плівка HeliaFilm – по суті, сонячна батарея товщиною менше 1 міліметра.

Плівка призначена в першу чергу для покриття фасадів будівель. В цій якості вона може служити як декоративний елемент. Плівка виконується в різних колірних рішеннях, є навіть прозорий варіант, повідомляє rb.ru

Як заявляє розробник, HeliaFilm виробляє електрику на 25% ефективніше аналогів.

Більш того, стартап зумів налагодити так зване рулонне виробництво плівкового фотоелемента. При такій технології робочий шар наноситься на поліетиленову підкладку безперервно, по мірі розмотування рулону. При цьому методі виробництва фотоелемента його собівартість значно знижується.

Одна з перших будівель, на якій встановили «плівкову електростанцію», стала штаб-квартира будівельної компанії Reckli в місті Херне, Німеччина. Отримана електроенергія в цій будівлі використовується для підзарядки акумуляторів вантажних підйомників.

Виробник підкреслює, що плівку HeliaFilm можна клеїти практично на будь-яку поверхню, будь то цегляна, бетон або метал. На доказ був реалізований ще один пілотний проект в Німеччині. Плівкою були покриті стіни двох гігантських металевих бочок ферментації на біогазовій станції в містечку Bergheim-Паффендорф. Проект вийшов символічним: чи не вперше в одному місці електрика видобувається відразу двома альтернативними способами.

В майбутньому стартап планує налагодити співпрацю і з автомобільними компаніями. Тоді, можливо, фотоелектричну плівку будуть наносити на машини. Розміщена на даху автомобіля, така електрогенеруюча установка, звичайно, не дасть достатньо енергії для зарядки акумулятора Tesla, але іншу електроніку підживити зможе.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button