Екологія

Брудне повітря зменшує тривалість життя більше ніж на рік

Забруднення повітря скорочує глобальну тривалість життя більше ніж на один рік, повідомляють вчені. За даними нового дослідження, проведеного групою провідних інженерів-екологів та дослідників громадської охорони здоров’я, поліпшення якості повітря може призвести до значного збільшення тривалості життя по всьому світу.

Це перший випадок, коли дані про забруднення повітря і тривалість життя вивчалися разом, щоб виявити глобальні відмінності у тому, як вони впливають на загальну тривалість життя.

Чим ми дихаємо?

Вчені вивчили забруднення відкритого повітря на предмет твердих часток (ТЧ) менше 2,5 мікрон. Ці дрібні частинки можуть проникати глибоко в легені, а вдихання ТЧ2.5 асоціюється зі збільшеним ризиком серцевих нападів, інсультів, респіраторних захворювань і раку. Забруднення ТЧ2.5 походить від електростанцій, автомобілів і вантажівок, пожеж, сільського господарства та промислових викидів.

Вчені зіставили рівень забруднення повітря в різних країнах і тривалість життя і прийшли до висновку, що брудне повітря справляє великий вплив на життя — скорочує приблизно рік життя.

В контексті інших значних ефектів, що негативно впливають на показники життя, це багато.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button