Екологія

«Зелена» енергетика: Турбіна-дельтаплан над Аляскою

На Алясці, в містечку Фербенк, з’явилася гігантська надувна електротурбіна. Насправді у світі аналогічні турбіни далеко не новинка, проте турбіна з Аляски завдяки своїм конструктивним особливостям стала справжнісінькою інновацією. Вся справа в тому, що крім свого прямого завдання, турбіна Фербенка є ще й мандрівною точкою доступу Wi -Fi.

airborne-turbine-altaeros-1_450

Турбіна може висіти в повітрі на висоті до 1000 футів і таким чином покривати інтернетом невелике містечко. Завдяки турбіні з точкою доступу, інтернет можна в прямому сенсі доставити в будь-яку точку північного регіону. Варто відзначити, що саме за допомогою таких турбін, тільки на більшій висоті, вчені збираються покрити інтернетом всю землю.

Читайте також: Через рік інтернет може стати безкоштовним і загальнодоступним

Що стосується самої турбіни і її безпосереднього завдання, то у вітряний день вона здатна забезпечити електроенергією невеликий будинок або навіть невелике село. При підключенні турбіни до акумулятора вона може «зберігати» енергію в запас. На повітрі турбіна тримається завдяки закачаного в неї гелію.

airborne-turbine-altaeros-2_450

Для транспортування всі конструкції цілком достатньо одного снігохода без додаткового баласту. У разі необхідності, баласт можна навішувати на саму турбіну, для того, щоб вона трималася нижче.

Читайте також: Зелена енергетика: геотермальна енергія – дістатися до магми

Такі турбіни – дельтаплани як над містом Фербенк, для Аляски стали нормальним явищем. Незважаючи на досить велику вартість такої турбіни, користь місцевим жителям від неї просто колосальна, особливо після того, як на турбіні Фербенка була поміщений Wi-Fi передавач.

airborne-turbine-altaeros-3_450

Використовується мобільна турбіна не тільки в містах, а й у разі необхідності в глушині, куди її можна відправляти з групою на снігоходах. Особливу цінність такі турбіни представляють для дослідницьких груп, яким часто доводиться жити в спеціальних комплексах, які можуть пустувати по кілька місяців на рік.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments