Екологія

Торф’яні болота допоможуть впоратися з потеплінням

Вчені з'ясували, що збереження і захист торф'яних боліт допоможе в боротьбі з потеплінням. Головне - скоротити кількість викидів вуглецю в атмосферу.

Захист існуючих торфовищ і відновлення висушених — необхідні кроки в протистоянні змінам клімату, кажуть вчені. Це допоможе утримати зростання глобальної середньої температури.

Image by Minh L? from Pixabay

Торфовища існують по всьому світу, але займають всього близько 3% площі суходолу. У них міститься велика кількість вуглецю, який століттями накопичувався на дні боліт. У незайманих болотах цей запас залишається сирим і неушкодженим. Якщо торфовище осушується, вуглець викидається в атмосферу у вигляді вуглекислого та інших парникових газів, що викликають потепління планети. Сухий торф легко займається, а пожежі також швидко виділяють багато вуглецю.

Більшість способів протидії глобальному потеплінню грунтуються на тому, що до кінця століття землекористування, включаючи ліси і сільське господарство, стане накопичувати більше вуглецю, ніж викидається в атмосферу. Це сповільнить процеси зміни клімату. Але ці способи, згідно з дослідженням вчених Потсдамського інституту дослідження впливу клімату, не враховують викиди від сухих торф’яних боліт. Включивши ці дані в роботу, фахівці з’ясували, що землекористування насправді буде виділяти більше вуглекислого газу, ніж накопичує.

Дослідники стверджують, що захист незайманих боліт і повторне заболочування 60% висушених торф’яників змінять ситуацію в протилежну сторону, і підвищення температури вийде стримати.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»