Екологія

Клімат Землі може «повернутися в минуле»

Клімат Землі може «повернутися в минуле» на кілька мільйонів років, вважають вчені з університету Саутгемптона. Їх висновки, опубліковані в журналі Scientific Reports. Як відзначають автори роботи, до 2025 року рівень вуглекислого газу в атмосфері може стати рекордним за останні 3,3 мільйона років. Вченим вдалося встановити це завдяки аналізу хімічного складу скам’янілостей з дна Карибського моря. Вони реконструювали концентрацію CO2 у повітрі 3 мільйони років тому – на заході епохи пліоцену. Тоді температура на Землі була на 3° тепліше, а рівень моря – вищим.

Для оцінки концентрації вуглекислого газу в давні часи вчені визначили співвідношення ізотопів бору в скам’янілих раковинах форамініфер. Цей показник залежить від кислотності морської води, а її, в свою чергу, визначає вміст CO2 в атмосфері.

В ході дослідження з’ясувалося, що в найтепліший період пліоцену концентрація вуглекислого газу в атмосфері коливалася в межах 380-420 частин на мільйон. Зараз цей показник становить 415 частин на мільйон. Це підтверджує, що антропогенний вплив призвів Землю до того етапу, при якому відбуваються значні кліматичні зрушення.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»