Екологія

Ла-Манш забруднений ртуттю і хімікатами

Учені з Франції і Бельгії виявили високий вміст заборонених хімікатів і ртуті у дельфінів Ла-Маншу, повідомляється в доповіді, опублікованій в журналі Scientific Reports.

Над дослідженням працювали вчені із Льєжського університету (Бельгія) і групи вивчення китоподібних Котантена (Франція).

В рамках дослідження було проаналізовано вміст стійких органічних забруднювачів і ртуті в шкірі і підшкірному жировому шарі  дельфінів (виду Tursiops truncatus) Ла-Маншу біля берегів Нормандії. Проби для біопсії були взяті у 82 дельфінів, зокрема 79 проб підшкірного сала і 69 проб шкіри.

Більшість хлороорганічних забруднювачів були заборонені в розвинених країнах в 70-х і 80-х роках минулого століття, але продовжують залишатися в навколишньому середовищі. Зокрема, подібні ліпофільні забруднювачі накопичуються в жирових тканинах тварин. В підшкірному жировому шарі афалін було зафіксовано високий вміст поліхлорованих дифенілів, які є стійкими органічними забруднювачами. Ртуть була виявлена у всіх взятих пробах.

Зазначається, що зміст хімікатів у проаналізованих особин є одним з найвищих у китоподібних.

Всього в цьому районі мешкають 420 дельфінів даного виду. Афаліни, які мешкають в європейських водах захищені Директивою 92/43/ЄЕС «про охорону природних місць проживання, дикої флори і фауни» від 1992 року. Однак, попри існування цієї директиви, через діяльність людини число афалін у цьому регіоні знижується.

Вчені рекомендують наділити частину Ла-Маншу біля берегів Нормандії статусом особливої природоохоронної території, оскільки там мешкає остання велика популяція афалін в Європі.

Кнопка «Наверх»
Закрыть