Екологія

Вчені вважають, що дерева не врятують від глобального потепління

Багато ЗМІ говорять про загрозу глобального потепління, для його запобігання необхідно, впевнені експерти, відновлювати екологію. Однак останні дослідження міжнародної групи вчених показують, що дерева не зможуть врятувати планету від негативних змін.

Про загрозу глобального потепління знає чи не кожен. Також відомо і про причини, які наближають катастрофу світового масштабу – це забруднення повітря і вод, скорочення зелених насаджень на планеті.

Проте група вчених з різних країн стверджує, що ліси і парки не змінять ситуації. Зараз на планеті температура незмінно зростає з кожним роком, при цьому підвищується концентрація вуглекислого газу, який поглинають дерева.

Вивчивши хвойні дерева високогір’їв Піренеїв в Іспанії і на Алтаї в Росії, вчені звернули увагу на будову річних кілець гірських сосен і модрин. Проаналізувавши детальніше, дендрологи виявили тенденцію: всі «довгожителі», чий вік перевищив 1000 років, в перші роки росли досить повільно. Дерева, які ростуть швидко, найчастіше жили не більше 150-200 років.

Під дією глобального підвищення температури хвойні ліси стали рости з великою інтенсивністю, однак така ситуація призведе лише до прискореного обороту вуглецю, поглинання ж цієї речовини деревами не прискориться.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button