Здоров'я

Бутильована вода здатна викликати гормональні порушення

Відомо, що деякі речовини, використовувані при виготовленні харчового пластику, переходячи в продукти, чинять негативний вплив на гормональну систему людини, зокрема, на її репродуктивну систему.

Наприклад, бісфенол А ( bisphenol A ), який до недавнього часу використовувався навіть при виготовленні пляшок для дитячого харчування, на думку медиків, може негативно впливати на формування репродуктивної системи і порушувати гормональний баланс.

Вчені систематизували дані попередніх досліджень, а також провели аналіз вісімнадцяти видів бутильованої води з метою виявити, чи присутні в ній речовини, що мають антиестрогенну або, навпаки, антиандрогенну дію. У результаті в 13 зразках води були знайдені антиестрогени, а в 16 – антіандрогени. Крім того, аналіз виявив присутність в бутильованій воді речовини ді (2- етилгексил) фумарату (DEHF), дія якого до кінця не вивчена, а використання не регулюється жодними нормами.

Тепер німецькі вчені мають намір провести нове дослідження, щоб перевірити, чи не небезпечний DEHF для людини і чи не слід заборонити його використання при виробництві пакувальних матеріалів для продуктів харчування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button