Здоров'я

Вчені розшифрували емоційний код людини

Хоча відчуття і чуттєві переживання індивідуальні, мозок перетворює їх у стандартний код. І цей код пов’язаний з різними відчуттями і ситуаціями. За допомогою коду мозок справляється як з негативними, так і позитивними емоціями.

foto_cikavosti_11.07.2014-01

Вчені встановили, що особливі схеми нейронної активності в орбітофронтальній корі мозку, в області, пов’язаній з обробкою емоційної інформації, виступають в ролі коду, що відображає суб’єктивні переживання. За словами Адама Андерсона з Університету Корнелла, люди можуть відчувати однакові відчуття. Був проведений експеримент: добровольцям показували серію зображень і давали спробувати різні продукти. При цьому проводилося сканування мозку. Далі робився аналіз активності мозку і особистих переживань добровольців.

Читайте також: Вчені навчилися розпізнавати нові емоції у людей

Виявилося, основні переживання виражалися у вигляді кодів активності в зонах мозку, пов’язаних з смаковими відчуттями і зором. Також відзначалися незалежні сенсорні коди в орбітофронтальній корі. Виходило, уявлення про наш внутрішній суб’єктивний досвід не завжди пов’язаний з певними емоційними центрами. Вся справа в централізованому відчутті чуттєвого досвіду.

До того ж, схожі суб’єктивні переживання давали єдину схему активності в орбітофронтальній корі. Тобто в мозку містився емоційний код, однаковий для різних відчуттів, пов’язаних із задоволенням або незадоволенням. Значить, існує єдина мова емоцій. Принаймні, для мозку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button