Здоров'я

Цей овочевий сік є потужним засобом від підвищеного тиску

Наукові фахівці констатують, що потужним натуральним засобом, що сприяє зниженню підвищеного кров’яного тиску, може бути овочевий сік – конкретно селеровий.

Image by Pixabay

Відразу кілька досліджень продемонстрували здатність соку зі селери позитивно впливати на артеріальний тиск, про це пише видання Express (Великобританія). В одному з них було виявлено, що селера містить з’єднання 3-н-бутілфталід (3нБ), що володіє антигіпертензивною дією.

Учасники даного проєкту, 30 осіб, які страждають підвищеним тиском, приймали щодня по 75 міліграмів селерового екстракту протягом шести тижнів. В результаті вчені зафіксували значне поліпшення показників артеріального тиску.

«Компонент селери може знизити кров’яний тиск, зробивши стінки кровоносних артерій більш м’якими і еластичними», – пояснили дослідники.

Також селера і овочевий сік з нього можуть сприяти зниженню рівня «поганого» холестерину в організмі. Його накопичення веде до поступового блокування судин, що підвищує ймовірність серцевих захворювань або інсульту.

Здатність овоча боротися з накопиченням холестеринових бляшок підтвердилася в випробуваннях з тваринами. Щури, яких спеціально годували дуже жирною їжею, 30 днів вибірково отримували екстракт листя селери. Саме ті, кому його згодовували, показали згодом значно знижений рівень ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ) або «поганого» холестерину в порівнянні з щурами, які не отримували селеру.

На цьому корисні властивості овоча і соку з нього не закінчуються. Було виявлено, що склад селери містить потужні антиоксиданти – наприклад, апігенін, що перешкоджає пошкодження різних мозкових процесів. Завдяки цьому здійснюється профілактика або сповільнюється прогресування хвороби Альцгеймера.

Інший антиоксидант селерового соку, лютеолін, як показало дослідження, може зупиняти ріст деяких типів ракових клітин (це виявилося у гризунів), запобігати їх проникнення в інші частини тіла.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button