Здоров'я

Люди з високим зростом частіше страждають від раку

Дослідження каліфорнійських вчених показало, що високі люди піддаються більшому ризику розвитку раку, і ця небезпека зростає приблизно на 10% на кожні 10 см зросту вище середнього показника. Згідно з отриманими даними, високі жінки піддаються більшому ризику розвитку раку, що становить 12%, у порівнянні з 9%-вим ризиком розвитку раку для високих чоловіків. Дане явище пов’язане з тим, що наявність більшої кількості клітин в організмі високих людей призводить до збільшення шансів постраждати від раку. Між тим, деякі види карликовості, мабуть, значно зменшують цей ризик.

Щоб прийти до таких висновків, фахівці проаналізували величезні набори даних з Кореї, Норвегії, Швеції та Австрії і виявили, що гормон IGF-1, який стимулює зростання, також впливає на утворення ракових пухлин. Оскільки гормон IGF-1 збільшує швидкість, з якої клітини діляться по мірі їх росту, він також збільшує ймовірність того, що ці клітини перетворюються на ракові. Розрахувавши середній чоловічий ріст (175 см) і середній жіночий ріст (162 см), вчені оцінили ризик розвитку 23 видів раку.

Для жінок високий ріст був пов’язаний з такими захворюваннями, як рак щитовидної залози, рак шкіри, лімфома, рак товстої кишки, рак яєчників, рак молочної залози та рак матки. Що стосується чоловіків, то у них високий зріст підвищує ймовірність виникнення раку щитовидної залози, раку шкіри, лімфоми, раку товстої кишки, раку нирок, раку жовчних шляхів і раку центральної нервової системи. Тим не менш, наявність високого зросту не підвищувало ризик розвитку раку стравоходу, раку шлунка, раку порожнини рота і раку шийки матки у жінок, тоді як у чоловіків високий зріст не збільшував ризик розвитку раку шлунка.

«Можливо, що рівень гормону IGF-1 у дорослих людей робить прямий вплив на ризик розвитку раку через збільшення швидкості ділення клітин, – говорить професор Леонард Нунні. – Нестача цього гормону також може відповідати за низькі показники захворюваності на рак у людей з карликовістю».
У людей з рідкісним типом карликовості, званим синдромом Ларона, середній чоловічий зріст становить 124 см, а середній жіночий зріст – 118 см. за словами експертів, у таких людей ризик розвитку раку приблизно на 50% нижче, ніж у людей звичайного зросту.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button