Екологія

Село в Німеччині виробляє електроенергії на 500% більше, ніж споживає

Баварська село Вільдпольдсрид, в якому проживає близько 2600 людей, є лідером у незвичайному підйомі ВДЕ в Німеччині.

Деревня в Германии производит электроэнергии на 500% больше, чем потребляет

За останні 18 років місцева громада інвестувала в цілу низку «зелених» проектів, які включають 5 МВт фотовольтаїки, 5 біогазових установок, 11 вітряних турбін та гідроелектростанцію. У результаті село вийшло навіть за межі енергетичної незалежності – тепер воно виробляє на 500% більше енергії, ніж йому потрібно і отримує прибуток від продажу надлишків електроенергії в мережу.

Проекти в галузі відновлюваної енергетики в Німеччині в останні роки набули колосальні масштаби. Не в останню чергу це сталося завдяки державним субсидіям і стимулам, спрямованих на зниження витрат, скорочення залежності від викопних видів палива і повна відмова країни від ядерної енергетики. Останнім результатом такої стратегії стлало досягнення Німеччиною частки «чистої» енергії в 30% від загального виробництва.

Але цей показник значно перевершив Вільдпольдсрид, яке спочатку прагнуло виробляти 100% своєї електроенергії від відновлюваних джерел енергії до 2020 року. У відносно невеликій спільноті однодумців, де, як пояснюють місцеві жителі, існує особливе поняття «ощадливості», згідно з яким не потрібно купувати те, що можеш зробити сам, проекти просунулися набагато швидше, ніж будь-хто міг очікувати. Вже до 2011 року село виробляло 321% необхідної йому електроенергії і отримувало $5,7 млн. у вигляді платежів за надлишки.

Весь список проектів Вільдпольдсрид вельми примітний: крім біоустановок, сонячних панелей і вітряків, село має також кілька муніципальних та житлових систем опалення на біомасі та 2100 м2 сонячних теплових станцій. П’ять приватних будинків обігріваються геотермальними системами, а в деяких нових будівлях використовуються технології пасивних будинків. Крім того, на місцевих дорогах можна побачити чимало електромобілів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button