Екологія

Створено перше в світі біорозкладане взуття з рослинних волокон

Біології з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго створили взуття, яка може повністю розкладатися. Його основу складають водорості.

Розробка складається з екологічних пінополіуретанів, які використовуються в якості підошов для взуття. Верх кросівок виконаний з тривимірного трикотажу, який повністю складається з рослинних волокон. Ці матеріали роблять взуття 100% біорозкладаним.

Дослідники взяли за основу ідею зробити пластик безпосередньо з масла водоростей. При цьому перші біорозкладані поліуретанові матеріали, отримані вченими, були досить низької якості. Але після безлічі проб і помилок біологам вдалося перетворити їх у високоефективні матеріали.

Результати дослідження показали, що після того, як взуття зжило себе, поліуретанові нижні частини, відомі як Soleic Foam, разом з в’язаним верхом повністю розкладаються в компостних баках або навіть в грунті або океані. Для порівняння на розкладання класичного взуття з гумовими підошвами підуть століття.

Дослідники планують запустити виробництво нового біорозкладаного взуття.

«Я сподіваюся, що ми зможемо продати так багато нашого взуття, що всі великі модні бренди будуть змушені почати використовувати біорозкладані матеріали у своєму взутті та одязі. Подумайте про автомобільні компанії, що переходять на електромобілі. Вони внесли зміни лише після того, як Тесла виглядала так, ніби це може вивести їх з бізнесу. Якщо ми зможемо зробити наше взуття найбільш продаваним взуттям в світі, кожен бренд перейде на цей матеріал – це моя мрія” — говорить Стівен Мейфілд, професор молекулярної біології в Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго.

Майже кожен пляж у світі зараз покритий пластиковим сміттям. Нова розробка, як сподіваються вчені, допоможе знизити рівень пластику і тим самим поліпшити екологію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments