Здоров'я

Часник покращує пам’ять у похилому віці

Американські вчені провели дослідження за участю тварин, яке показало, що часник може запобігати втраті пам’яті, викликане віковими змінами. Покращувати пам’ять в похилому віці, стверджують фахівці, допомагає алілсульфід, який міститься у складі цього продукту.

Наявність у складі часнику алілсульфіда допомагає активно протидіяти негативним віковим змінам бактеріальної флори кишківника, які можуть згодом провокувати проблеми з пам’яттю. З віком в організмі людини, підкреслюють вчені, знижується кількість і різноманітність кишкової флори, чого слід було б уникнути.

У своїй науковій роботі співробітники Університету Луїсвілля вводили лабораторним гризунам алілсульфід перорально. Причому, в експерименті брали участь миші у віці не менше 2 років, що приблизно відповідає людському віку в 56-69 років. В результати було зафіксовано, що у старих мишей, які отримували добавки з корисним для пам’яті компонентом, покращилася як короткочасна, так і довготривала пам’ять. А ось в контрольній групі гризунів, учасники якої харчувалися звичайним кормом, спостерігалися порушення просторової пам’яті.

Крім часнику, підкреслюють експерти, існує чимало інших спецій і продуктів, здатних позитивно впливати на роботу мозку. До їх числа можна віднести чебрець, куркума, шавлія, корицю, чорний перець, розмарин, базилік, мускат, гвоздику, материнку (орегано).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button