Здоров'я

Як боротися з неприємним запахом з рота?

Несвіже дихання, що виходить від людини, часто викликає неприйняття оточуючих і забезпечує його власнику глибоку невпевненість у собі. При спілкуванні з людьми в цьому випадку завжди виникає питання: а чи не страждають вони від мого запаху з рота?

В чому корінь зла

У медичному середовищі неприємний запах з рота, називається медичним терміном “галітоз”. Причин виникнення цього явища може бути кілька, причому як серйозні, так і незначні. У першому випадку необхідно звернутися до фахівця і провести ретельне обстеження, щоб з’ясувати внутрішні захворювання. У другому ж випадку, якщо організм абсолютно здоровий, можна самостійно з’ясувати причини появи запаху з рота. Виникнення у роті людини так званих бактеріальних бляшок, які з’являються на зубній емалі, яснах і навіть язику людини, що стає причиною галітоза. Відсутність необхідної гігієни може викликати подальше поширення бактерій, винних у появі неприємного запаху з рота, особливо вранці.

Галітоз також може бути викликаний певними ліками, ставши їхнім побічним ефектом. Але важливо виключити й інші причини неприємного запаху з рота, більш серйозні, починаючи від діабету і запалення мигдалин і закінчуючи інфекціями дихальних шляхів.

Куріння та спиртні напої

Шкідливі звички входять в шорт-лист головних причин появи неприємного запаху з ротової порожнини. Надмірне вживання спиртних напоїв викликає втрату води в організмі і, отже, сухість у роті. А куріння взагалі тільки збільшує число сполук, які викликають запах. Крім того, низьковуглеводні дієти і навіть відмова від прийомів їжі також можуть викликати галітоз, вважають фахівці.

За раціоном взагалі варто стежити особливо уважно, не забуваючи про специфічні особливості цибулі і часнику, які можуть зіпсувати дихання будь-якої людини, якщо не вжити відповідних заходів.

Як боротися з галітозом

Першим і найголовнішим способом боротьби з несвіжим запахом з рота повинна стати гігієна. Окрім чищення зубів два рази в день, необхідно полоскати рот після кожного вживання їжі. А також не варто відкладати візит до стоматолога і обов’язково міняти свою зубну щітку, у тому числі відразу ж після хвороби.

Другим, не менш важливим методом, що дозволяє позбутися від неприємного запаху з рота, стає вживання великої кількості води. Крім рідини, деякі фрукти і овочі також можуть сприяти боротьбі з галітозом: сюди відносять як яблука, так і огірки, моркву і селеру. Подібно зубній щітці, ці продукти видаляють частинки їжі з зубів, виключаючи таким чином появу бактерій і неприємного запаху з рота.

Що стосується народних засобів, схвалених спеціалістами, тут варто назвати петрушку і м’яту. Жування їх листя дозволить усунути галітоз, оскільки листи, насичені хлорофілом, не дозволяють утворюватися летючим сірчаним сполукам, які і викликають неприємні запахи. Для тих же, хто віддає перевагу полоскаючим розчинам, стоматологи радять розвести з водою столову ложку соди, природно, харчової і кілька крапель м’яти перцевої. Цей спосіб безвідмовно допомагає стати впевненим у свіжості свого дихання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button