Здоров'я

Часте вживання солодких напоїв — причина передчасної смерті

Якщо ви часто п’єте солодкі безалкогольні напої поспішаємо вас засмутити: дослідники виявили, що ті, хто їх регулярно вживає мають більш високий ризик передчасної смерті. Причому тенденція спостерігається як у випадку з цукром, так і зі штучно підсолодженими напоями. Нещодавно фахівці провели найбільше у своєму роді дослідження, результати якого свідчать, що штучні підсолоджувачі негативно позначаються на здоров’ї. Але чому?

Шкода безалкогольних напоїв

Відмовившись від слабкого алкоголю, деякі люди переходять на безалкогольні напої. Як правило, вибір падає на що-небудь прохолодне і солодке. Якщо ви не розумієте, що в цьому поганого, і навіщо взагалі відмовлятися від алкоголю пояснимо: згідно з даними деяких наукових досліджень, вживання алкогольних напоїв у будь-якій кількості шкідливо для здоров’я.

Однак, небезпеки підстерігають і тих, хто алкоголь не вживає. Не секрет, що часте споживання газованих напоїв пов’язане з ожирінням, але за словами вчених, це не головне.

Чи небезпечна солодка газована вода?

В ході дослідження, опублікованого в журналі Jama Internal Medicine, вчені проаналізували дані більш ніж 450 000 людей з європейських країн, 70% з яких жінки. Середній вік учасників становив трохи більше 50 років, а ті, у кого спочатку були такі захворювання, як рак, хвороби серця, діабет, не були включені в аналіз. Вчені спостерігали за піддослідними в середньому протягом 16 років. За цей час було зареєстровано понад 41 600 смертей.

На початку дослідження учасникам було задано ряд питань про аспекти їх способу життя, таких, як фізичні вправи, куріння і вага, а також дієті і харчуванні, включаючи середнє споживання солодких газованих і енергетичних напоїв. Споживання фруктового соку у дослідження включено не було.

Результати показують, що серед випробуваних, які випивали у місяць менше однієї склянки безалкогольного напою, в ході дослідження померли 9,3%, у порівнянні з 11,5% з тих, хто випивав дві або більше склянки по 250 мл у місяць. За словами вчених, ризик смерті зростає на 17% серед тих, хто не активний фізично, погано харчується, палить і вживає дві склянки солодких безалкогольних напоїв в місяць. Знову ж таки, в порівнянні з тими, хто п’є газовану воду та інші безалкогольні напої менше однієї склянки в місяць.

Тенденція простежувалася як для цукровмісних, так і для штучно підсолоджених напоїв. Аналогічні результати були отримані як для чоловіків, так і для жінок.

Чи можна пити газовану воду?

За словами вчених, зв’язок споживання солодких напоїв та ожиріння не пояснює підвищений ризик передчасної смерті. Коли дослідники вивчили конкретні причини смерті, вони виявили, що часте вживання штучно підсолоджених безалкогольних напоїв було пов’язано з більш високим ризиком смерті від хвороб, пов’язаних з системою кровообігу, в той час як підсолоджені цукром безалкогольні напої були пов’язані з більш високим ризиком смерті від хвороб органів травлення. Безалкогольні напої в цілому також були пов’язані з підвищеним ризиком смерті від хвороби Паркінсона.

Однак, дослідження має ряд обмежень. Наприклад, учасників запитували про вживання напоїв та способі життя тільки в певний момент часу. До того ж, дослідження спирається на звіті громадян про свої звички. Амелія Лейк, професор громадського здоров’я в Університеті Тіссайд (США), зазначає, що необхідно отримати більше доказів про вплив на здоров’я безалкогольних солодких напоїв. При цьому, професор Лейк погоджується з висновками авторів дослідження: необхідно пити більше води.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments