Технології

Перший трансатлантичний рейс на рослинній олії запустять вже у 2023 році

Британський уряд оголосив про запуск наступного року першого трансатлантичного рейсу з нульовими викидами.

Уряд Великобританії підсумував конкурс на фінансування першого трансатлантичного рейсу з нульовим рівнем викидів. Переможець – авіакомпанія Virgin Atlantic – повинен буде здійснити перший комерційний політ між Лондоном і Нью-Йорком вже в 2023 році.

Повідомляється, що один з флагманських літаків Boeing 787 авіакомпанії буде переведений на використання екологічного авіаційного палива. Воно виробляється з відпрацьованої рослинної олії та інших відпрацьованих олив та жирів. Зазначається, що перехід на альтернативне паливо не потребуватиме модернізації встановлених двигунів — Rolls-Royce Trent 1000. Літак буде літати між найбільшими містами Англії і США щотижня.

Boeing 787-9 Dreamliner авіакомпанії Virgin Atlantic. Зображення: Virgin Atlantic

У прес-релізі уряду Великобританії наголошується, що повний перехід з гасу на екологічне авіаційне паливо скорочує викиди вуглецю в атмосферу до 70%. При цьому літак також буде обладнаний спеціальною системою для уловлювання вуглецю з атмосфери на основі біовугілля. В сумі обидві інновації забезпечать перельоту нульовий вуглецевий слід.

Нині в комерційних реактивних двигунах допускається використання не більше 50% екологічного авіаційного палива, змішаного з гасом. Новий проект, за задумом авторів, продемонструє можливість скорочення викидів від далекомагістральних маршрутів внаслідок повного переходу на екологічне паливо без модернізації літаків.

Перший трансатлантичний рейс – частина стратегії Jet Zero, розробленої у Великобританії, для підтримки скорочення вуглецевого сліду від авіації. Запропоновані заходи також спрямовані на розширення виробництва екологічного авіаційного палива і скорочення його вартості. За планом, до 2030 року не менше 10% реактивного палива в Королівстві має вироблятися з екологічних джерел.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button