Земля

Через потепління води мешканці морів переміщуються до полюсів

У міру підвищення температури на Землі, життя фауни морів сильно змінюється. Дане дослідження проводилося протягом трьох років, і в ньому розглядалися дані за десять років про океани всього світу. За словами авторів дослідження, ці поведінкові зміни показують, що підвищення температури океану впливає на розмноження і спосіб життя морської флори і фауни.

Міжнародна дослідницька група об’єднала результати з більш ніж 1700 рецензованих досліджень і створила велику базу даних по морського життя і клімату.

«Подібно до того, як медичні працівники збирають відомості про симптоми окремих пацієнтів за підсумками операцій, а потім виявляють закономірні спалахи хвороб, ми об’єднали інформацію по багатьом дослідженням, щоб показати, який сильний відбиток залишили нещодавні зміни клімату на морській флорі і фауні», розповідають дослідники в прес-релізі.

Були використані дані приблизно за 40 років по всіх океанах Землі.

Всупереч загальній думці про те, що зміни в кліматі – це загроза для майбутнього, вчені повідомляють, що вже є «приголомшливі» і «розповсюджені» спостережувані зміни у світовому океані, які пов’язані зі зрушеннями в кліматі. Дослідивши всі від прибережних вод до відкритого моря, від тропіків до холодних полярних вод, а також цілий ряд видів (від дуже маленьких до самих великих), вчені заявили, що «кліматичні зміни вже залишили цілком пов’язані між собою і значні сліди в усіх екосистемах».

Два найбільш помітних зсуви в морському житті укладаються, по-перше, в тому, що тварини стали розмножуватися раніше за часом, а по-друге, багато видів змінюють середовище свого існування і переміщаються ближче до полюсів. Як відзначають дослідники, найбільш інтригуючим у зміні місця проживання є те, що, незважаючи на той факт, що температура морської поверхні підвищується на третину довше за часом, ніж це відбувається на суші, морські види переселяються набагато швидше в океані, ніж на землі.

«Основна маса морських видів рухається в бік полюсів в середньому зі швидкістю 72 кілометри за десятиліття, у той час як на суші види рухаються в тому ж напрямку зі швидкістю 6 кілометрів», – стверджують автори дослідження. «Планктон і костисті риби, багато видів яких украй важливі для рибальства, демонструють найбільш помітні переміщення».

Зміна температури води також впливає і на розмноження морських видів. Були помічені зміни у строках розмноження та годування, випадки зміни міграції морських тварин. Тут дослідники відзначають, що найбільшим змінам піддалися знову таки личиночний планктон і костисті риби. Вчені дійшли висновку, що результати їхніх спостережень «вказують на те, що зміни в способі життя і переселення морських видів показує, що ми бачимо повсюдну реорганізацію морських екосистем, з високою ймовірністю наслідків, які торкнутися ресурсів, які використовує людина».

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button