Земля

Через зміни ландшафту Арктики білі ведмеді можуть зникнути з природи

Танення арктичних льодів загрожує не тільки людству, але і білим ведмедям. Через глобальне потепління вчені зафіксували різку деформацію ландшафтної поверхні Арктики, яка змушує білих ведмедів мігрувати до північних регіонів.

Зараз в Арктиці мешкає близько 600 білих ведмедів. За словами фахівця Університету прикладної біології в Арізоні Джонатана Харпера, через міграцію ведмеді не можуть добути собі звичний провіант.

На півночі, куди вирушили ссавці, немає звичної для них риби. Через потепління популяція риб скоротилася аналогічним чином. Це змушує ведмедів нападати навіть на невеликих китів.

Деякі звірі перебралися на незвичні для себе гірські схили. В результаті таких змін тварини перестали розмножуватися, а їх популяція поступово скорочується. Враховуючи, що білі ведмеді відносяться до уразливого виду, обставини, що склалися, можуть привести до повного вимирання.

Постійне відчуття голоду змушує ведмедів нападати на місцевих жителів. За кілька місяців було зафіксовано близько 10 випадків нападу білих ведмедів на поселення людей.

Кнопка «Наверх»