Земля

У Китаї виявлено аномально холодну ділянку землі (фото)

Влітку 2011 року місцеві жителі виявили в китайському повіті Пінцюань дуже дивне місце. Піднімаючись на невисоку гору, на висоті 900 метрів відпочиваючі помітили, що, незважаючи на кількаденну спеку, земля під їх ногами залишалася крижаною.

4d91d15a96523d7e962882cf54493786
Незвичайне відкриття швидко привернуло інтерес Китайської академії наук, і геологи почали досліджувати район. З’ясувалося, що причиною утворення «холодної Землі» стала область вічної мерзлоти, яка ховається під верхнім шаром ґрунту. На цьому тижні результати їх чотирирічної роботи були опубліковані в журналі Scientific Reports.


«Холодна земля» в повіті Пінцюань знаходиться в 600 кілометрах від найпівденнішого кордону вічної мерзлоти в Євразії. Єдине відоме вченим місце поза областями вічної мерзлоти, де температура не піднімається вище нуля за Цельсієм, знаходиться на висоті 4700 метрів в горах Тибету. Там не буває тепло навіть влітку, а в Китаї з його різко континентальним кліматом ніхто навіть не припускав про існування таких місць.

Вчені приписують унікальні властивості цього місця геологічними умовами. Вічна мерзлота знаходиться між шаром глини знизу і ізолюючим шаром торфу зверху. На початку зими холодний вітер проникає крізь пори верхнього шару ґрунту і забезпечує циркуляцію повітря в пористій речовині, що перебуває під родючим шаром. В теплу ж пору року тепле повітря не проникає в пори, заповнені холодним повітрям.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button