Екологія

Вчені запропонували більше не рятувати Венецію, а дати їй потонути

Людська цивілізація будувалася сотні, тисячі років. За цей час наші предки встигли звести по-справжньому дивовижні пам’ятники, будівлі та міста. Але час йде, і умови життя на Землі стрімко змінюються. Скільки зусиль ми повинні докласти для збереження спадщини в цьому світі? Нова робота дослідників з Університету штату Північна Кароліна говорить, що можливо, нам варто переглянути класичну відповідь на це питання.

Замість того щоб витрачати все більше ресурсів на те, щоб зберегти Венецію схожою на Венецію, нова пропозиція, опублікована в журналі Climate Change, передбачає, що об’єктам Всесвітньої спадщини потрібно дозволити трансформуватися в міру зміни нашого світу.

Історично зусилля людства практично завжди були зосереджені на збереженні об’єктів спадщини саме такими, якими вони були спочатку. Але, оскільки світ навколо нас продовжує змінюватися, захисники природи і дослідники припускають, що найкращою моделлю поведінки для людства буде прийняття того факту, що ніщо не вічне.

Рівень води на вулицях в Венеції, коли настає сезон «acqua alta»

У новій статті вчені стверджують, що об’єкти спадщини, які «серйозно постраждали» від зміни клімату, можуть стати символом, який буде нагадувати людству про наслідки глобального потепління, до якого люди самі себе привели.

Автори роботи закликають до нової класифікації об’єктів спадщини, які вони вже називають «об’єктами Всесвітньої спадщини в рамках кліматичних перетвореннях».

«Це позначення краще допоможе ідентифікувати об’єкти в зоні ризику і направити ресурси до них, це майже як список зникаючих видів тварин», – коментують автори.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button