Різні цікавинки

Чи корисні мультфільми дітям?

foto_cikavosti_24.06.2014-02Мультфільми асоціюються у багатьох з безтурботним дитинством, казками і мріями. Проте, не можна не помітити, що мультфільми, які були в нашому дитинстві, разюче відрізняються від сучасних аналогів.

Діти, втім, як і дорослі, люблять мультфільми, але чи так насправді все в них безхмарно?

Питанням впливу мультфільмів на дітей батьки і, звичайно, психологи, стурбовані вже давно. Чи варто їх дивитися і, якщо так, то які саме? Універсальних рекомендацій, найімовірніше, не існує, проте, позитивні і негативні сторони мультфільмів відзначити все ж потрібно.

Мультфільми приваблюють своєю видовищністю, яскравістю, в той же час вони доступні і ненав’язливі, близькі до гри або звичайного спілкування. Нерідко мультфільми мають навчальну складову, розповідаючи про те, як потрібно поводитися в суспільстві, чому погано скупитися, ябедничати або не слухати дорослих. Таким чином, кожен мультфільм моделює певну ситуацію і показує лінію поведінки в ній. З цього боку навряд чи можна назвати більшість мультфільмів шкідливими або небезпечними. Окрім того, з допомогою інтернету вони стали набагато доступніші, для цього достатньо зайти на http://allmults.org/ та скачати сподобаний мультфільм.

Разом з тим, твердження, що мультфільми “зомбують” і “промивають мізки” також небезпідставно. На жаль, існує багато прикладів розвитку в дітях необґрунтованої агресії, негативного ставлення до світу, – негативних почуттів, породжених мультфільмами. Насамперед, цим “грішать” американські мультфільми, проте, навіть радянський “Ну, постривай!” також представляє аж ніяк не нешкідливу модель поведінки.

Спиратися варто, перш за все, на здоровий глузд, – погодьтеся, – навряд чи дітям корисні будуть мультфільми, герої яких потворні, дурні або агресивні. Крім того, слід уникати прикладів, побудованих безграмотно з етичної, етнічної та психологічної точок зору. Звичайно ж, зовсім заборонити дитині дивитися мультфільми навряд чи вдасться. Найкращий вихід – дивитися мультфільми разом з дітьми і контролювати, таким чином, якість мультфільму, при потребі, клацаючи пультом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button