Гумор

Чи можна захворіти, нюхаючи брудні шкарпетки?

Один чоловік, який живе у Китаї, мав дивну звичку. Кожен день, приходячи після роботи, він знімав свої шкарпетки і нюхав їх. Звичайно, людині властиво мати примхи. Але ця виявилася ще й небезпечною. Китайське видання Pear Daily повідомило, що чоловік був госпіталізований з сильним болем у грудях. Як з’ясувалося, причиною її виявилася грибкова інфекція, яка розвинулася зі спор, які він вдихав, нюхаючи шкарпетки.

Отримати інфекцію таким або схожим чином досить просто. Лікар Вільям Шаффнер, інфекціоніст з Університету Вандербілта, в інтерв’ю для Live Science визнає, що технічно це можливо, але зазначає, що раніше йому не доводилося чути про подібні випадки, він знаходить те, що трапилося вельми цікавим. Шаффнер зазначає, що в новинних повідомленнях не вказується тип грибка, який викликав інфекцію, що він знаходить дещо дивним. За його словами, біологічно можливо отримати легеневу інфекцію, вдихаючи спори грибка, який розвинувся в такому сприятливому середовищі, як чиїсь брудні шкарпетки. Випадки подібних інфекцій добре задокументовані.

Наприклад, дослідники печер, спелеологи, знаходяться в постійному ризику дістати гістоплазмоз, ця інфекція виникає, якщо вдихати спори грибків, наявних у фекаліях кажанів. На заході і сході Сполучених Штатів поширений грибок, спори якого викликають симптоми, схожі на застуду чи грип. Цьому явищу було дано назву “лихоманки долини”.

Шаффнер нагадує, що ми не живемо в стерильному світі і постійно оточені бактеріями і грибками. Але це не означає, що ми обов’язково захворіємо. Випадок китайського чоловіка відрізняється, тому що він навмисно поміщав джерело грибка прямо біля носа і вдихав глибоко і часто, отримуючи спори у великих і повторюваних дозах. Все це істотно збільшило ймовірність виникнення інфекції. Нічого не говориться в новинах і про самого хворого. Причиною виникнення інфекції могла бути ослаблена імунна система, яка зробила його більш уразливим для грибка. В одній з китайських новин місцевий лікар згадав, що чоловік може мати ослаблений імунітет унаслідок важкого дитинства. Але Шаффнер це знаходить пояснення малопереконливим. Він каже, що важке дитинство — не та причина, по якій може ослабнути імунітет. Отож, вся ця ситуація вказує на те, що необхідно частіше прати шкарпетки, а не відкладати це постійно, до тих пір, поки не з’ясується, що вони на ногах вже другий тиждень. Шаффнер зазначає, що любителі нюхати шкарпетки можуть не турбуватися, якщо вони стежать за гігієною. Описаний випадок є одиничним і, швидше за все, є поєднанням декількох факторів, таких як недолік гігієни, ослаблений імунітет і велика кількість грибка.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button