Технології

Експеримент по затемненню Сонця перевірить спосіб охолодження Землі

Вчені планують розпорошувати частинки, які відбивають сонячне світло в стратосферу для швидкого зниження температури планети.

Дай Чжень тримає маленьку скляну трубку, з білим порошком: карбонатом кальцію, повсюдно використовуваним з’єднанням, використовуваним у всьому, від паперу та цементу до зубної пасти і сумішей для кексів.

Покладіть таблетку у воду, і в результаті з’явиться шипучий антацид, який заспокоює шлунок. Питання для Дай, докторанта Гарвардського університету в Кембриджі, штат Массачусетс, і її колег, полягає в тому, чи може ця нешкідлива речовина допомогти людству позбутися від глобального потепління, викликаного забрудненням парникових газів.

Ідея проста: розпорошувати цю речовину в стратосфері, і ці мікрочастинки будуть охолоджувати планету, відбиваючи сонячні промені назад у космос.

Вчені вже стали свідками цього принципу в дії. Коли в 1991 році на Філіппінах стало виверження вулкану Пінатубо, він викинув у стратосферу приблизно 20 мільйонів тонн діоксиду сірки – атмосферний шар, який простягається приблизно на 10-50 кілометрів над поверхнею Землі.

Виверження породило туман частинок сульфату, який охолодив планету приблизно на 0,5 ° C. Протягом приблизно 18 місяців середня температура Землі поверталася до звичної норми.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button