Екологія

Чи може енергія вітру забезпечити все людство?

У 2011 році загальна чисельність енергії, виробленої всіма вітрогенераторами світу, склала 430 терават, що є 2,5% всієї виробленої людством енергії. Багацько. Але на нашій планеті Земля знаходиться достатня кількість енергії вітру, щоб забезпечити всі людські потреби. Що буде, якщо ми зможемо «підключити» весь доступний вітер?

Енергія вітру, або вітроенергетика, це галузь енергетики, яка перетворює енергію повітряних мас в електричну, механічну або будь-яку іншу необхідну енергію. Ця енергія є відновлюваною і на відміну від викопного палива, енергія вітру практично невичерпна, повсюдно доступна і більш екологічна.

Використовуючи модель для підрахунку потенціалу вітрової енергії, дослідники з наукового інституту Карнегі (Carnegie Institution for Science) і Ліверморської лабораторії імені Лоуренса (Lawrence Livermore National Laboratory), опублікували свої результати в журналі «Природні Зміни Клімату» (Nature Climate Change).

За словами Кейт Марвел, одного із співавторів дослідження з Кейн Калдейра і Бен Кравітз, навколо нас достатньо енергії, як на поверхні Землі, так і в атмосфері, щоб забезпечити енергією всю планету в 100 разів більше при поточній нормі споживання. В даний час, людська цивілізація використовує приблизно 18 терават енергії. Згідно з озвученою моделю вітрові турбіни можуть виробити близько 400 терават вітрової енергії з нижніх шарів атмосфери і близько 1800 терават з верхнього шару атмосфери. Робота вітрогенератора потужністю 1 МВт за 20 років дозволяє заощадити приблизно 29 тис. тонн вугілля або 92 тис. барелів нафти. Хоча викопне паливо і надалі буде основним для забезпечення тепла в оселях, а щоби зекономити, краще використовувати котли Віадрус на твердому паливі.

Правда, швидше за все, людство зіткнеться і з обмеженою кількістю виробленої таким способом енергії. Вітрові турбіни працюють за допомогою способу створення опору або його уповільнення, зменшуючи силу вітру. Якщо встановити занадто велику кількість турбін, то вітер значно сповільниться. Більше того, такі зміни в глобальній циркуляції вітру можуть негативно впливати на клімат (попереднє вивчення подібної моделі виявило ризик глобальної зміни розподілу опадів при великомасштабному «зібрані» вітрової енергії).

Проте, як стверджують вчені, жодна проблема змін клімату не буде нам загрожувати ще дуже довгий, довгий час. Людство може екологічно безпечно отримувати вітрову енергію до 2000 терават перш ніж зіткнеться з фізичними межами. Це цифра в 100 разів більше, ніж планета споживає в поточний момент.

Наступним кроком дослідження для вчених буде коригування аналізу технічної можливості ландшафту для місця розташування вітрових турбін. Але на даний момент можна з упевненістю сказати, що за наявності такої розмаїтої можливості забезпечення людства кількістю енергією, що в рази перевищують поточні потреби, все-таки рішення для розвитку даної галузі буде визначатися політичними, економічними та технічними обмеженнями, а не територіальними кордонами.

Натхнення: facepla.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button