Екологія

«Легені планети» скоро можуть відмовити

Через знищення лісів і діяльності сільськогосподарських підприємств викиди вуглекислого газу в тропічних регіонах зросли на 20%. Учені б’ють тривогу: незабаром тропічні ліси перестануть справлятися з такою кількістю CO2.

«Легені планети», як часто називають тропічні ліси, вже зараз генерують приблизно порівну кисню і вуглекислого газу. Стрімка вирубка лісу призводить до того, що баланс зміщується в бік CO2. Вчені з університету Единбурга пророкують, що незабаром тропічні джунглі можуть із союзника у боротьбі з глобальним потеплінням стати однією з причин глобального потепління.

Екологи закликають світове співтовариство вжити термінових заходів по захисту лісового покриву Землі.

«Наше дослідження показує, що ліси скоро не зможуть протистояти підвищенню температури і почнуть генерувати парникові гази», — говорить професор Ед Мітчард, один із співавторів дослідження.

Поки що підвищення кількості CO2 стимулює ріст рослин — але заміна лісів на сільськогосподарські угіддя найближчим часом може кардинально поміняти ситуацію. Тваринництво, яке активно розвивається в тропічних країнах Південної Америки, також вносить значний внесок у глобальне потепління. Ця галузь — найбільше джерело парникових газів, в першу чергу метану. Парникова активність цього газу в розрахунку на 100 років приблизно у 28 разів вище, ніж у CO2.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button