Ґаджети

Чи небезпечний 5G для вашого здоров’я?

Боязнь впливу смартфона на організм людини далеко не нова і тягнеться, здається, з часів створення найпершого телефону. Існує маса людей, які підтримують теорію про те, що смартфони завдають шкоди організму, так і ті, хто так не вважає. Є і маса досліджень на цю тему, однак на сьогоднішній момент ми стоїмо на порозі появи нового стандарту зв’язку в особі 5G і суперечки розпалюються з новою силою. Давайте ж спробуємо розібратися, чи дійсно 5G становить небезпеку.

Відразу хочеться відзначити, що все, представлене в цій статті є лише особистою думкою автора, що має медичну освіту. Дані взяті з відкритих досліджень.

Для початку давайте коротко пройдемося по основним відмінностям 5G від попередніх стандартів. По-перше, 5G працює на більш високих частотах. Поки мережі 1, 2, 3 і навіть 4 покоління працюють в діапазоні від 700 мегагерців до 6 гігагерців, 5G працює на ультрависоких частотах від 28 до 100 гігагерців. Плюсом в цій ситуації є значний приріст швидкості: 5G може передавати дані зі швидкістю до 10 Гбіт/с. Крім того, цей діапазон частот менш перевантажений і відповідно має менше перешкод. Однак ці хвилі більш високої частоти не можуть долати великі відстані і проникати через масивні об’єкти. Тому радіовежі 5G повинні бути встановлені в середньому на відстані 150-200 (максимум 500) метрів одна від одної для впевненої передачі сигналу. Це означає, що дія радіочастотного випромінювання буде куди вище, ніж зараз.

Так чи буде це «бомбардування» радіовипромінюванням збільшувати наші ризики розвитку різних захворювань? З одного боку, існують дослідження, пов’язані з вивченням мереж 4 покоління, в яких спостерігається деякий зв’язок між розвитком пухлин твердої мозкової оболонки, слухового нерва і слинних залоз і впливом радіовипромінювання 4G. При цьому не варто забувати, що дослідження проводилися на тварин і їх піддавали впливу випромінювання дуже тривалий час, мало не впритул наближаючи до джерела радіохвиль. В реальному світі ж для того, щоб отримати таку дозу радіочастотного випромінювання потрібно буквально жити поряд з вежею дуже довгий час. При цьому і смартфон у нас не завжди розташований біля вуха, так що випромінювання не так страшне в даному випадку.

Головні болі і вплив на пам’ять, слух, поведінку і сон

Деякі люди стверджують, що у них є гіперчутливість до радіочастотного випромінювання. Вони кажуть, що вплив радіочастот викликає численні симптоми, такі як головний біль, м’язові болі, запамороченні висип, безсоння і навіть носові кровотечі. Відразу ж пригадується серіал «Краще телефонуйте Солу», де один з героїв страждав крайнім ступенем такого розладу. Численні дослідження (зокрема вишукування FDA) свідчать про те, що немає кореляції між впливом радіочастот від мобільних телефонів і розвитком несприятливих наслідків для здоров’я. При цьому такі симптоми все ж можуть проявлятися від використання мобільної електроніки (як і будь-який інший зразок ПК або телевізора). І пов’язано це з банальною перевтомою і перезбудженням нервової системи. Тривалий вплив будь-якого роду впливає на ЦНС не найкращим чином, так що у всьому потрібно знати міру.

Так що щодо 5G?

Достовірних досліджень з впливу цього стандарту зв’язку на людину на даний момент немає, але спираючись на попередні дані можна зробити висновок, що певну шкоду технологія може нести. Як мінімум, несприятливо впливати на центральну нервову систему при тривалому використанні. Саме при тривалому. Від декількох розмов в день навряд чи щось трапиться. При цьому хвилі більш високої частоти куди гірше проникають через масивні об’єкти, а значить вдома або в офісі вони навряд чи зможуть нанести великої шкоди.

Але не варто забувати, що вежі формату 5G будуть «понатикано» набагато щільніше, ніж установки для нинішніх форматів зв’язку, а значить потрібно буде убезпечити себе на всяк випадок. Тому варто пам’ятати про деякі заходи обережності і не забувати, що в деяких ситуаціях випромінювання від телефону (незалежно від того, має він модуль 5G чи ні) значно посилюється. А саме:

  • На початку дзвінка, коли телефон намагається під’єднатися до вежі стільникового зв’язку
  • Коли мобільний телефон має поганий зв’язок з вежею (1-2 поділки)
  • При швидкому русі (телефон перемикається з однієї вежі на іншу)
  • При потоковій передачі даних, завантаження або завантаження великих файлів

Що можна зробити? Ну, по-перше, по мінімуму використовувати смартфон у вищеописаних ситуаціях. Також можна збільшити відстань між пристроєм та тілом за допомогою гучномовного зв’язку або гарнітури (чим далі телефон від вашого тіла, тим менший вплив). Відправляти текстові повідомлення замість дзвінка без зайвої необхідності. Ну і звичайно не варто довіряти різним гаджетам на зразок «чохлів, поглинаючих сигнал» та іншим виробам. Подібні аксесуари повинні пройти безліч сертифікацій і з-за цього вони будуть коштувати дуже дорого, що вкрай невигідно для виробників, адже товар не те щоб дуже популярний. Доброю порадою буде вивчити сам товар і виробника, перш ніж витратити гроші. На 100% заглушити сигнал зможе лише клітка Фарадея. Але тоді і телефон працювати не буде.

У будь-якому випадку, як і завжди знайдуться як прибічники нової технології, так і противники.

Натхнення: androidinsider.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button