Людина

Фізичні вправи знизили ризик смерті, навіть якщо почалися після 40 років

Фахівці Національного інституту онкології США провели дослідження на великій вибірці і з’ясували, що у людей, які до 40 років не займалися спортом, фізичні вправи можуть знизити ризик смерті. Робота опублікована в журналі JAMA Network Open.

Автори використовували дані Національного інституту здоров’я, які збиралися протягом 1995-1996 років. Вони включали когорту з 315 059 осіб, 58,2 відсотка (183 451) — чоловіки. Вік учасників коливався від 50 до 71 року. Всі вони жили в шести різних штатах. Дослідники простежили анамнези пацієнтів і провели аналіз чутливості, щоб визначити зв’язок між фізичними вправами і ризиком смерті в загальному і від різних захворювань.

Результати показали, що люди, які займалися спортом протягом життя, мали ризик смерті від всіх видів недуг на 29-36 відсотків нижче, ніж ті, хто ніколи не вдавався до регулярних вправ. Ті ж, хто почав практикувати фізичні навантаження після 40 років, володіли розкидом від 32 до 35 відсотків. Найбільше початок активного життя позначився на ризик смерті від серцево-судинних захворювань і раку. У першому випадку показники знизилися на 43 відсотки у порівнянні з пасивною частиною вибірки, у другій на 16 відсотків.

На думку кардіолога Евеліни Ґрейвер (Evelina Grayver), яка не брала участі в дослідженні, робота зовсім не говорить про те, що до 40 можна нехтувати фізичними навантаженнями. Вона вважає, що безперервні вправи протягом всього життя мають свої вигоди, про які можуть розповісти майбутні дослідження.

Раніше вийшло кілька статей, які свідчать про різнобічну користь фізичних навантажень. Дослідники з Колумбійського університету визначили, що аеробні вправи (aerobic exercise) значніше впливають на якість мислення, ніж тренування, спрямоване на розтягнення м’язів у людей всіх віків. Торішній метааналіз 49 робіт показав, що фізична активність запобігає розвитку депресії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button