Земля

Чи справді CO2 – це зло?

Повідомлення Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США про те, що концентрація CO2 в атмосфері Землі досягла 400 пропромілле (мільйонної частки), навряд чи могло б зацікавити широку громадськість.

Значення в 398 або 399, на яких вона перебувала протягом останніх років, чомусь мало турбувало прихильників теорії глобального потепління. Однак прогнозоване підвищення на одну проміле несподівано вилилося в справжню істерію в ряді впливових ЗМІ, що потрясли своїх читачів заголовками на кшталт: «Діоксид вуглецю побив рекорд за 3 мільйони років» (Yahoo), «Рекордне підвищення CO2 – вчені б’ють тривогу» (New York Times) .

Далеко не всі повелися на провокацію параноїдальних кліматологів, що зв’язали символічне підвищення концентрації CO2 з прийдешнім кліматичним колапсом. BBC опублікувала коментар британської дослідниці в галузі атмосферної фізики Джоани Хайг (Joanna Haigh), що підтвердила, що «сама по собі концентрація CO2 на рівні 400 пропромілле не має ніякого відчутного впливу на фізику кліматичної системи».

Американське агентство Bloomberg процитувало думку дослідника Марка Морано (Marc Morano), який запропонував відзначити цю подію: «Минулого Земля багато разів стикалася з підвищенням CO2. Американці повинні вітати підвищення до 400 пропромілле. Це означає, рослини будуть рости краще, а ті, хто пророкував нам глобальне потепління, виявляться неправі ».

Розібратися в причинах виниклої істерії спробувала редакція Wall Street Journal, яка з цього приводу опублікувала статтю іменитих американських вчених Харрісона Шмітта (Harrison Schmitt) і Вільяма Хаппера (William Happer) під назвою «На захист діоксиду вуглецю». «З усіх хімічних сполук, присутніх на Землі, ні в кого немає настільки поганої репутації, як у діоксиду вуглецю, – пишуть вчені. – Це сталося завдяки однобокої демонізації цього натурального і вкрай важливого газу з боку тих, хто виступає за більш активний контроль урядів над джерелами енергії. Вони переконали всіх, що діоксид вуглецю – небезпечний забруднювач повітря, але це далеко не так ».

На сьогоднішній день відомо, що протягом біологічної еволюції Землі концентрація CO2 в атмосфері перевищувала нинішні показники не менш як у десять разів. Вчені сходяться на думці, що на його концентрацію впливає виключно біомаса планети. Зниження рівня діоксиду вуглецю завжди співпадало з льодовиковими періодами, коли обсяги «дихаючої» біомаси стрімко скорочувалися. Цікаво, що абсолютна більшість рослин Землі еволюційно не встигла пристосуватися до настільки низьких концентрацій, очікуючи їх підвищення. Людський організм може витримати до 10 тисяч проміле CO2, небезпечною є доза в 100 тисяч проміле.

«Підвищення рівня CO2 позитивно відіб’ється на зростанні населення Землі і розвитку сільського господарства, – зазначають Шмітт і Харпер. – Сьогодні злакові краще переносять посуху, ніж у 1930-х. Дивно, чому при зростанні населення і недоліку харчування, гуманітарні організації не вимагають збільшення діоксиду вуглецю в атмосфері. Ми знаємо, що раніше його концентрація в атмосфері була вище і життя на Землі процвітала. Всі ці історії про те, що діоксид вуглецю шкодить нашій планеті, – вигадки, замасковані під науку ».

Натхнення: http://inosmi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button