Людина

Жіночі груди старіють швидше решти тіла

Жіночі груди старіють швидше решти тілаЖінки могли це підозрювати, проте вчені Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі довели, що старіння жіночих грудей відбувається швидше в порівнянні з рештою організму. Вивчивши хімічні індикатори в людському ДНК, вчені визначили, що клітини в деяких частинах організму старіють швидше або повільніше.

На підставі генетичних біомаркерів було встановлено, що здорова тканина грудей біологічно на 2-3 роки старша, ніж організм жінки, коли вона досягає середнього віку. У той же час з’ясувалося, що серце людей обох статей старіє значно повільніше: у середньому воно молодше решти організму на 9 років.

За словами професора генетики людини Стіва Хорвата, мета очолюваного ним дослідження полягала в тому, щоб допомогти вченим покращити розуміння процесів, що прискорюють або уповільнюють старіння. Дослідження не пояснює, чому груди старіють швидше, однак Хорват припускає, що це може бути пов’язано з гормональною активністю під час статевої зрілості, вагітності та годування груддю. При цьому тканина чоловічих грудей не аналізувалася, тому підтвердити або спростувати це припущення нічим.

У ході дослідження, результати якого опубліковані у виданні Геном біології, були проаналізовані зразки 51 типи тканин і клітин з усього тіла. Крім серця і жіночих грудей, інші органи людини мають однаковий вік.

Також з’ясувалося, що біологічний вік пошкодженої раком тканини на 36 років більший, ніж вік організму. При раку грудей здорова тканина поруч з пошкодженою тканиною старша на 12 років.

Ще виявилося, що процес старіння відбувається нерівномірно, залежно від віку: він дуже швидкий під час першого року життя, а до 20 років сповільнюється.

Натхнення: iscience.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button