Людина

Чи корисно приймати холодний душ

Що станеться з організмом, якщо приймати холодний душ

Просто спробуйте провести невеликий експеримент: наступного разу, коли будете приймати душ, почніть з гарячого, а закінчіть холодним. Хоча б протягом однієї хвилини постійте під струменем прохолодної води. Робіть так протягом декількох днів і поспостерігайте, як будете себе почувати.

Стан волосся і шкіри

Холодний душ — один з кращих способів поліпшити стан волосся. Під гарячою водою волосяний покрив з часом стає дуже сухим, а холодна вода, навпаки, закриває волосяні фолікули, завдяки чому з волосся змивається менше сального секрету. В результаті волосся починають блищати і менше випадають. Те ж стосується і шкіри.

Кровообіг

Судини від холодної води звужуються, кров починає циркулювати швидше. Починаючи замерзати, організм активніше постачає кров’ю внутрішні органи, щоб їх зігріти. У підсумку це дуже благотворно позначається на стані серцево-судинної системи.

Захворюваність

Це, мабуть, найбільш відомий факт про холодний душ. Озноб сприяє активації імунної системи й збільшення лімфоцитів та моноцитів, які відповідають за знищення бактеріологічних агентів в крові: простіше кажучи, вбивають віруси і бактерії.

Лімфатична система

На додаток до всього, холодний душ добре діє на лімфосистему, яка допомагає виводити всілякі відходи з наших клітин. Це дуже важливо, адже погана робота лімфатичної системи призводить до частих застуд, інфекцій і суглобових болів. А контрастний душ і чергування гарячої і холодної води допоможе запустити систему та очистити лімфу.

Депресивний стан

Доведено, що холодний душ може полегшити симптоми депресії, а якщо приймати його постійно працює не гірше антидепресантів. Механізм, який пояснює такий ефект, що полягає в стимуляції дофамін-енергетичного обміну.

Сон

Також холодна вода — один з кращих способів, який допомагає миттєво заснути ввечері і прокинутися рано вранці. Якщо ви відчуваєте труднощі з налагодженням режиму дня, холодний душ — корисне рішення.

Джерело

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button