Людина

Чи варто довіряти «науковим дослідженням»?

Кожен, хто гортав журнали, напевно помічав цю стратегію: для того, щоб продукт здавався краще, його оточують ореолом «науковості». «Клінічні випробування показали, що вії збільшилися на 400%»! «Скорочення 27% темних плям за 10 тижнів»! «Кераміди»!

Але чи може це насправді переконати людей заплатити гроші?

Дослідження, проведене за допомогою акції з просування підроблених ліків показало, що таке цілком може бути.

foto_cikavosti_20.10.2014-02

«Графіки переконують в правдоподібності», – каже Анер Таль, дослідник з Університету Корнуелла. Він розповів, що під час наукових презентацій ученим завжди рекомендується використовувати великі графіки і цифри для того, щоб зробити аргументи переконливішими. Якщо вже такий підхід діє на академіків, то що буде з звичайними споживачами?

Читайте також: Музика в супермаркетах використовується спеціально для зомбування покупців

Разом з директором лабораторії Брайаном Уонсінк Таль придумав опис уявного препарату. Потім цей опис прочитало 61 чоловік. «Велика фармацевтична компанія недавно розробила нові ліки, що підвищує імунітет людини», – читали випробовувані. Половині піддослідних Таль надав тільки таку, текстову інформацію. Друга половина ознайомилася з «результатами випробувань» препарату, які «підкріплювалися» гістограмами.

Після цього випробувані повинні були заповнити анкету, і оцінити за 9-бальною шкалою, наскільки ефективні запропоновані ліки. Фактично люди отримали однакову інформацію, однак ті, хто отримав цю інформацію, представлену у вигляді графіка, оцінили ефективність препарату набагато вище порівняно з «текстовими» випробуваними. Після цього дослідниками був поставлений ще ряд експериментів, в яких використовувалися не лише графіки, а й хімічні формули і схожа наукова атрибутика.
[ads1]

Вчені прийшли до наступного висновку: люди більше довіряють тій інформації, яку супроводжує «ореол науковості». Вони звертають більше уваги на матеріали, коли в них зустрічаються «науково виглядаючі» елементи, на кшталт формул або гістограм. Причому цей ефект може бути особливо сильним, якщо читаючий вважає себе прихильником науки.

Читайте також: Таємні прийоми маркетингу або чому покупці безнадійні в математиці

Очевидною рекомендацією для споживачів в такій ситуації може бути тільки одна: пропускати повз вуха рекламу, яка намагається їх в чомусь переконати, використовуючи «наукову ауру».

Натхнення: factroom.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button