Людина

Психологи: Люди схильні захищати жінок, а не чоловіків

Американські психологи авторитетно заявляють – люди обох статей схильні захищати, в першу чергу, жінок. Чоловіки – на другому плані.

В принципі, американські фахівці довели те, що і так було очевидно. Але підійшли до питання з наукової точки зору, провели масштабне дослідження, залучили тисячі волонтерів.

Учасникам дослідження було запропоновано популярна в психологічних тестах “дилема вагонетки”. Сценарій умовної проблеми досить простий: у вагонетці п’ять осіб. Вони в смертельній небезпеці. Їх можна врятувати, штовхнувши під вагонетку одну людину. Далі – три “гілки” сценарію. У першій пожертвувати можна жінкою, у другій – чоловіком, а в третій стать потенційної “жертви” не вказується. Природно, люди набагато частіше умовно жертвували чоловіком, ніж жінкою. На другому пріоритетному місці – людина, стать якої не зазначена.

Другий експеримент, до якого вдалися психологи – моделювання ситуації з грошима і ударом струмом. Пропонувалося умовно зробити вибір – взяти гроші, після чого жінку або чоловіка вдарить струмом. Результати опитування приблизно ідентичні експерименту з вагонеткою – жінок шкодували в рази частіше.

Загалом, американці знову довели очевидне – у сучасному суспільстві більше засуджується заподіяння шкоди жінкам. Як і не надання допомоги “слабкій статі”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button