Різні цікавинки

Чи варто вибирати мультиспліт-систему?

foto_cikavosti_20.06.2014-06_resizedПерш ніж перейти до вибору, варто розібратися, чи потрібна саме у вашому випадку мультіспліт-система або можна обійтися більш доступними і простими варіантами. Відразу зауважимо, що ціна інверторної мультиспліт-системи буде набагато вищою, ніж вартість окремих спліт-систем, подібної потужності. Як правило, дорожче обійдеться і установка мультиспліт-системи, так як всі комунікації потрібно провести до одного блоку, а не до місця розташування найближчого зовнішнього блоку.

Варто відразу припустити можливість поломки обладнання. Кілька окремих кондиціонерів одночасно не зламаються, в той час як мультіспліт-система, при порушенні функціонування одного з блоків, може повністю вийти з ладу.

Далі припустимо, що ви хотіли, щоб у приміщенні один блок кондиціонера працював на тепло, інший – на холод. У випадку з окремими спліт-системами це цілком можливо. Мультиспліт-система може працювати тільки або на тепло або на холод.

З усього цього випливає, що мультиспліт-системи варто використовувати лише у випадках, коли обійтися без них неможливо. Наприклад, випадок з елітним житлом: зовнішні блоки кондиціонерів не можуть бути розміщенні на фасад. Або варіанти, коли це заборонено: пам’ятники архітектури або центр міста.

Іноді покупці вибирають мультиспліт, щоб не афішувати наявність у будинку кондиціонера або іншого добробуту, щоб не привернути зайвої уваги.

Якщо ваш випадок не відноситься до одного з перерахованих вище, рекомендуємо звернути увагу на установку спліт-систем.

Повернемося до вибору мультиспліт-систем і опису їх можливостей. Існує два типи: як правило неінверторні моделі, коли комбінації внутрішніх блоків виразно зафіксовані, і інверторні – коли вони можуть бути вільно розташовані подібно конструктору.

Неінверторні моделі

У каталозі неінверторних моделей можна підібрати підходящу комбінацію внутрішніх блоків для того, щоб згасити приплив тепла у кожну з кімнат. Якщо грубо розрахувати, це досить просто: на кожні 10 кв. метрів приміщення потрібно, щоб доводилося приблизно близько 1кВт холодопродуктивності внутрішнього блоку.

Наприклад, в приміщення від 15 до 20 кв. метрів краще вибрати “сьомий” типорозмір (2,0 кВт), якщо 20-25 кв. метрів – тоді “дев’ятий” (2,5 кВт) і далі. Варто врахувати: якщо приміщення знаходиться на сонячній стороні, необхідно зробити запас як мінімум в 0,5 кВт.

Фіксовані комбінації мультиспліт-систем, як правило, компонуються настінними блоками, які ви можете знайти в магазині кліматичної техніки http://gorvozduh.com.ua/.

Дуже часто буває, що для заданої комбінації немає відповідної моделі. Ще один недолік таких кондиціонерів – невеликий запас фреонових магістралей по сумарній довжині. Також зауважимо, по класу комфорту, неінверторні мультиспліт-системи істотно поступаються інверторним.

Інверторні моделі

Інверторні моделі мультиспліт-систем можуть бути оснащені будь-якими типами внутрішніх блоків (стельові, канальні, касетні, підлогові, універсальні, настінні). Найбільш часто використовується три основних – настінний, канальний і касетний типи.

Головна причина, чому поступово припиняють виробляти неінверторні моделі – це істотне підвищення цін на електроенергію в європейських країнах, а також особливість інверторних моделей істотно економити електроенергію.

Також мультиспліт-системи зможуть працювати з більш протяжними трасами. Одна з головних незаперечних переваг – це можливість перевищення внутрішніми блоками номінальної потужності зовнішнього блоку. У неінверторних моделях це неможливо.

Стаття написана за матеріалами інтернет магазину кліматичної техніки gorvozduh.com.ua.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button