Наука

Вчені знайшли причину обжерливості

Німецькі вчені з Інституту дослідження метаболізму імені Макса Планка пояснили причину обжерливості. Підсумки дослідження опубліковані на порталі EurekAlert.

Фахівці провели експеримент, під час якого 12 добровольців розділили на дві групи. Одні отримували солодкий молочний коктейль, а інші – несмачну суміш, після чого всі учасники пройшли магнітно-резонансну та позитронно-емісійну томографію.

Експерти помітили, що перша група пила напій з задоволенням, але не відчувала насичення, а друга – обмежилася парою склянок.

Згідно з даними вчених, викид дофаміну (гормону, що викликає почуття задоволення) відбувається два рази – при пережовуванні і при попаданні їжі в шлунок. Дослідники прийшли до висновку, що в учасників, які пили солодкий коктейль, перший викид елемента придушував наступний, що вело до збільшення інтервалу між двома фазами – а це у свою чергу затьмарювало почуття насичення.

За словами експертів, поетапне вироблення гормону може викликати переїдання і ожиріння. Вчені порадили обмежувати порції смачної, але не дуже поживної їжі.

Кнопка «Наверх»
Закрыть