Здоров'я

Чи зникне коронавірус з приходом весни?

Багато вірусів відрізняє сезонність. Епідемії грипу та застуди зазвичай досягають піку в зимові місяці, а потім по мірі потепління йдуть на спад. Чи зникне новий коронавірус з приходом весни? Щоб відповісти на це питання, треба знати, як пори року і температура впливають на поширення вірусів.

Як пояснюють вчені, віруси передаються повітряно-крапельним шляхом. У зимові місяці люди проводять більше часу разом всередині приміщень, що збільшує ймовірність зараження. Крім того, краплі довше тримаються в повітрі, якщо воно сухе і холодне. Коли повітря вологе і тепле, вони падають на землю швидше, і це перешкоджає передачі інфекції.

До третини найбільш поширених простудних захворювань викликається коронавірусами, але не всім з них властива сезонність. Наприклад, коронавірус, який викликає близькосхідний респіраторний синдром (MERS), має тваринне походження, з труднощами передається від людини до людини і позбавлений тенденції до сезонності. Однак китайський COVID-19, на думку вчених, більше схожий на сезонну застуду.

«В основному ми спостерігали спалах всередині Китаю, де вірус передавався від людини до людини, і в цьому сенсі він поводиться як коронавірус, що викликає застуду. Я думаю, що сезонність зіграє свою роль і до весни випадків зараження буде все менше. Але в Південній півкулі, наприклад, в Австралії, де скоро осінь і зима, епідемія може посилитися. Так відбувається з грипом щороку», — сказав Амеш Адаль, лікар-інфекціоніст Центру охорони здоров’я Джона Хопкінса.

Втім, є і вчені, які вважають, що робити прогнози передчасно, і ще не факт, що активність нового коронавіруса залежить від погоди.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button