Різні цікавинки

Чим корисний Яндекс.Браузер?

yandexbrowserinstall_250У жовтні 2012 року вийшов у світ браузер від російських розробників. Як і більшість подібних програм, Яндекс.Браузер є абсолютно безкоштовним і завантажити його можна з офіційного сайту або з порталу http://winupdate.ru/. Крім версії для Windows, там ви знайдете і версію для Mac. Почати огляд цієї програми хотілося з інформації про те, що браузер працює на двигунцю WebKit, який забезпечує відмінну швидкість веб- оглядачів Google Chrome і Safari.

Інтерфейс Яндекс.Браузера подібно всім сучасним веб-оглядачам виконаний в стилі мінімалізму, тут ви не знайдете незліченних кнопок і панелей, відволікаючих від перегляду сайту. Запустивши браузер, ви побачите тільки адресний рядок і кнопки для переходу на попередню сторінку, її оновлення і виклику всіх інших налаштувань.

Однією з вдалих ідей розробників стало впровадження стартової сторінки, що отримала назву «табло», на якій розміщені іконки, найбільш часто відвідуваних користувачем сайтів. Ці іконки відображаються не як скріншоти, а як логотипи сайту. Завдяки індикаторам, користувач навіть не відкриваючи сайт, отримає інформацію про кількість повідомлень в акаунті соціальної мережі або електронної пошти. Для того, щоб викликати табло необхідно натиснути спеціальну кнопку у вигляді плюсик або перейти в адресний рядок. Зручно і те, що табло займає тільки частину сторінки, дозволяючи, наприклад, переглядати інформацію про повідомлення і в це же час не залишати сторінку сайту.

Розробники браузера врахували, що можливо з ним працюватимуть власники планшетів і нетбуків. Оскільки у цих пристроїв досить маленькі екрани за замовчуванням відключені практично всі панелі браузера. Якщо ви звикли користуватися меню, то цю панель завжди можна зробити видимою, скориставшись розділом «Настройки». Для прискореного завантаження сторінок передбачений режим «Турбо». Якщо ви знайомі з браузером «Opera», то вже зуміли оцінити всі переваги спеціальною технологією компресії даних. Можливість стискати передані дані дозволяє не тільки істотно збільшити завантаження сторінок, але і відвідувати сайти, до яких заблоковано доступ на вашому робочому комп’ютері, так як тут використовується з’єднання через проксі.

Крім технології «Турбо» в браузері вдало реалізована ідея «розумного адресного рядка». Крім адреси веб -сторінки, ви можете використовувати її як рядок пошуковика. На деякі запитання, наприклад, дати життя знаменитих людей, місцерозташування якого-небудь міста ви відразу отримаєте відповідь, і у вас відпаде необхідність навіть переходити на сайт, присвячений даній тематиці. Природно, пошук за замовчуванням здійснює Яндекс, але є можливість переключитися і на інші пошукові системи, у тому числі і на Google.

Не можна обійти увагою і те, що для забезпечення безпеки інтернет-серфінгу впроваджені різноманітні технології захисту від лабораторії Касперського. Також Яндекс.Браузер добре адаптований під російськомовні та україномовні ресурси. При введенні в адресний рядок будь-якого запиту вам буде в першу чергу представлений список сайтів Рунета. Присутні в браузері і функції перекладу. Причому на відміну від подібних інструментів у Google Chrome користувач сам вибирає переводити йому сторінку цілком або тільки певний виділений фрагмент. Останній варіант набагато зручніший, оскільки дозволяє одночасно бачити і переклад і текст оригіналу. Позитивною стороною браузера також є і те, що він вже одразу укомплектований плагіном Adobe Flash і утилітою для відкриття PDF файлів. Природно, не все ідеально в цьому новому браузері, багато користувачів незадоволені відсутністю інструментів для перевірки орфографії і синхронізації. Але будемо сподіватися, що в наступних версіях розробники усунуть ці недоліки, але вже зараз Яндекс.Браузер відрізняється прекрасною швидкодією і цілим рядом функцій самостійного і перспективного веб-браузера.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button