Різні цікавинки

Що таке вейкбординг

Вейкбординг або “вейкборд” (часто просто вейк, від англ wakeboard: wake – кільватерна хвиля, board – дошка) – один з найбільш активно розвиваючих воднолижних видів спорту і відпочинку в світі. У вейкбордингу виділяють дві дисципліни: вейкборд – катер і вейкборд – електротяга (кабельний вейкбординг).

Вейкбординг

У катерному вейкбордингу спортсмен їде за катером, тримаючись за фал і виконує різні трюки з допомогою хвилі і трамплінів.

У кабельному вейкбордингу рух спортсмена по воді відбувається за допомогою механізованої канатно- буксирувальної установки, що замінює катер. Існують кільцеві установки, де рух відбувається по колу (вейкпаркі) і реверсивні установки, де рух спортсмена можливо тільки вперед і назад. У Європі кабельний вейкбординг розвинений набагато більше, ніж катерний в силу своєї доступності та екологічності. На території Європи побудовано більше 100 вейкпарків, та безліч реверсивних саморобних канатно-буксирувальних установок. У вейкпарках на водній поверхні розміщуються трампліни та інші плавучі або стаціонарні фігури, на які спортсмени заїжджають під час руху по колу.

Катер, рухаючись на швидкості 29-38 км / год з додатковим баластом на борту, залишає за собою хвилю, яку райдер використовує як трамплін. У стрибку можна виконати безліч різноманітних трюків. Катери – буксирувальники – спеціалізовані спортивні катери для катання на вейкборді. У світі понад 20 виробників катерів – буксировальників. Найбільш відомі компанії, що входять в «велику п’ятірку», – MasterCraft, Malibu, CorrectCraft (http://correctcraft.ru/ можете взнать на сайті офіційного постачальника), Supra, Centurion Boats.

Вейкбординг – це екстремальний вид спорту, який поєднує в собі елементи воднолижного слалому, акробатики і стрибків. Він являє собою комбінацію водних лиж, сноуборду, скейту і серфінгу.

Розвиток вейкбордингу

Динамічний розвиток і поширення вейкбординг отримав на початку 90 -х років минулого сторіччя. Революцію, яку вчинив вейкбординг у водному спорті, можна порівняти з революцією сноуборду в гірських лижах. З невеликого захоплення групи людей вейкбординг перетворився на популярний вид водного спорту. Велика кількість трюків прийшла з споріднених видів спорту – скейтбордингу і сноубордингу. Така спорідненість дає можливість вейкбордист прогресувати і розвивати свої навички круглий рік, змінивши всього лише дошку.

До того часу, як за справжнім вейкбордерним катером каталися на справжньому вейкборді, було різне: використовували сноуборди, вейк без кріплень, дошки домашнього виготовлення. В якості тягових катерів використовувалися різноманітні невейкбордичні катери типу Амура або Барса. Сьогодні вже не треба викручуватись, у спортивних магазинах є з чого вибирати. Вартість усього спорядження порівнянна з вартістю спорядження для сноуборду.

Для катання на вейкборді потрібен спеціалізований катер. Він відрізняється від інших типів катерів широким корпусом і V -подібним днищем.

Іншими особливостями катерів для вейкбордингу є велика потужність і значна вага. Все це дозволяє такому катеру створювати хвилі величезного розміру. У деяких випадках під вейкбордерні катери можна переобладнати воднолижного катера, які є не найгіршим варіантом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button