Здоров'я

Тютюновий дим, який ввібрали меблі, викликає рак

“Третинний” тютюновий дим, який ввібрали меблі, може сприяти появі раку у людей внаслідок наявності в ньому речовини NNA, яка може з’єднуватися з ДНК людини і викликати непоправимі ушкодження.

zapah_syharet_450

Нам ще належить провести багато років у повторних дослідженнях, які дозволять довести, що NNA насправді викликає рак у людини, яка знаходиться у постійному і тривалому контакті з подібним “димом”, говорить Бо Хан, Національна лабораторія імені Лоуренса в Берклі.

Читайте також: Як нас привчали до паління

Як показали досліди авторів статті, навіть короткочасний контакт з малим числом молекул NNA може призводити до загибелі клітин або до необоротних поломок в будові ДНК, що може бути причиною розвитку раку. На їх думку, немовлята і діти найбільше вразливі до впливу такої речовини, адже діти часто беруть в рот різні іграшки або руки, на яких можуть виявитися молекули NNA.

Враховуючи це, вчені рекомендують повністю позбавлятися від подібного “третинного” тютюнового диму, перефарбовуючи стіни в приміщенні або міняючи меблі та килими в тих випадках, якщо до цього в будинку жили курці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments