Здоров'я

Дешевий та надійний спосіб помолодшати

Це — Філ Лібін, в недавньому минулому шеф Evernote. Так Філ виглядає в свої 45 років. Причина — голодування. Останній раз Філ Лібін їв вчора, в одному з японських ресторанів Сан-Франциско. Його наступний прийом їжі — через три дні. У проміжку — тільки вода, кава і чорний чай.

Філ Лібін, колись очолював IT-компанію Evernote, а сьогодні — студію штучного інтелекту All Turtles, в останні 8 місяців поєднує періоди нормального харчування періодами голодування, триваючими від двох до восьми днів. Лібін — один з численних передових IT-підприємців, які експериментують з обмеженням калорій.

Голодування набирає популярність в Кремнієвій долині в останні кілька років, коли почали з’являтися десятки наукових досліджень, які доводять, що голодування корисно для імунної системи, запобігає діабету і навіть уповільнює старіння.

За словами Лібіна і багатьох інших, які випробували цей метод на собі, періодичне голодування допомагає не тільки скинути вагу, але і ясно мислити, позбавляє від емоційних перепадів і різко підвищує особисту ефективність. «Коли я голодую, то відчуваю легку ейфорію. У мене поліпшується настрій, я краще фокусуюся і весь час відчуваю прилив енергії. Коли я вирішив спробувати голодування, це стало одним з найважливіших рішень у моєму житті».

«М’який» варіант цього методу — дієта «5:2», коли п’ять днів ви харчуєтеся як завжди, а потім на два дні різко знижуєте калорійність свого раціону (до 500 калорій в день). Більш радикальний варіант — повна відмова від їжі на кілька днів. Прихильники методу стверджують, що це — не дієта, а біохакінг.

Філ Лібін дізнався про голодування в грудні 2016 року, і спочатку цей метод здався йому абсолютно ідіотським. Він вирішив розгромити його і став вивчати питання, але чим більше дізнавався, тим більш розумною ставала ідея обмежити калорії.

І він вирішив спробувати. «У перший день я був смертельно голодний. На другий мені здавалося, що я зараз помру. Але на третій день вранці, коли я прокинувся, то відчував себе краще, ніж за останні 20 років».

Як і багато прихильники методу, Лібін під час голодування регулярно вимірює рівень цукру в крові, а також вміст кетонів — органічних речовин, які виробляються в тілі, коли воно починає використовувати для виробництва енергії не вуглеводи їжі, а запаси власного жиру (цей процес називається «кетоз»). Кетони це супер-паливо для мозку, і ясність мислення, яка супроводжує голодування, пояснюється підвищенням рівня кетонів у крові.

Тим не менш, багато медиків побоюються, що голодування без необхідного лікарського нагляду може призвести до проблем зі здоров’ям. Наприклад, різке зниження в організмі таких мікроелементів, як натрій, магній і калій, може викликати серцевий напад. Тривалі періоди утримання від їжі підвищують сприйнятливість до інфекцій, а також загострюють проблеми з нирками.

Дієтолог Шрейн Бахрамі, яка практикує в Сан-Франциско «епіцентри» моди на голодування, вважає, що багато використовують цей метод для виправдання своїх харчових розладів. «Зараз прийнято дуже уважно ставитися до того, що, скільки і як ви їсте, і не завжди можна зрозуміти, коли турбота про здоров’я стає нав’язливою ідеєю. Люди, які страждають харчовими розладами поведінки, часто піддаються остракізму і відчувають сором і негативні емоції, пов’язані з їжею. Тепер вони можуть сказати, що просто обмежують калорії, строго по науці».

В ті періоди, коли Філ Лібін не їсть, він веде нормальний спосіб життя — працює, зустрічається з друзями і навіть ходить з ними в ресторан — вони їдять, він п’є воду. «Люди думають, що це катування, але насправді це навіть приємно. Я спілкуюся, бачу гарну їжу, відчуваю її запах. Зазвичай я йду ситим, як ніби їв». Іноді він навіть бере участь в оплаті рахунку.

У Кремнієвій долині зараз близько 600 адептів голодування — у всякому разі, стільки їх зареєструвалося. В основному, це програмісти і підприємці, 20-30 років, які хочуть підвищити особисту ефективність. Вони обговорюють останні відкриття в області голодування, обмінюються досвідом і рецептами. Щомісяця проходять оффлайн-зустрічі, як не дивно, в ресторані.

«Всі ми знаємо з досвіду, що коли об’їдаєшся за обідом, особливо нездоровою їжею, настає „вуглеводна кома“, і працювати неможливо. Але ми — люди з інженерним мисленням, і підходимо до всього з наукової точки зору. Ми вивчили питання, зрозуміли, звідки береться вуглеводна кома і навчилися керувати нею. Можна хакнуть комп’ютер, а можна — власне тіло», — говорить ще один адепт голодування Джеффрі Ву, глава компанії HVMN, яка займається біохакінгом і ноотропами (препаратами для підвищення розумових здібностей).

«Зараз виникла нова культура — люди вважають, що будь-яку проблему можна вирішити. Вам заважає стрес і тривожність? Ви медитуєте. Вам хочеться прожити на 40 років довше? Ви голодуєте», — говорить Лібін.

Для нього такий підхід до їжі має ще один плюс, чисто гурманський. Він більше не їсть що попало, лише б набити шлунок і не відчувати почуття голоду. Лібін їсть мало, але виключно смачно і вишукано. Бублики «бейгл»? Тільки в Нью-Йорку, так вони особливі. Локшину — тільки коли він у Токіо.

Темі не менше, Лібін вважає, що голодування ніколи не стане мейнстрімом, як це сталося з медіацією. «Ніхто і ніколи не говорив і не говорить, що медитувати шкідливо. А ось про голодування всі знають — це небезпечно і дуже важко». А крім того, якщо всі перестануть регулярно їсти, впадуть цілі галузі, адже на постійній їжі зав’язана купа економічних інтересів людей і корпорацій. Проти такої течії плисти дуже важко.

Автор: Володимир Яковлєв

P. S. І пам’ятайте, лише змінюючи своє споживання – разом ми змінюємо світ! © econet

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button