Здоров'я

Чим загрожує ожиріння печінки та як його виявити на ранній стадії

Жировий гепатоз — дуже поширена і серйозна хвороба, яка викликається скупченням великої кількості жиру в печінці. Існує неалкогольний жировий гепатоз, і з назви зрозуміло, що його причиною не є зловживання алкоголем. Якщо жировий гепатоз не лікувати на ранній стадії, він перетікає в більш агресивну форму, яка характеризується запаленням печінки й може закінчитися цирозом. При ньому печінку взагалі не можна врятувати — допоможе тільки пересадка. Як виявити жирову хворобу печінки на ранніх стадіях, розповіли британські медики. Повідомляє The Health Site.

На жаль, на ранній стадії жировий гепатоз не викликає якихось виражених симптомів. І лише на пізній стадії виникають: здуття, збільшена селезінка, почервоніння долонь, свербіж шкіри, жовтушність зіниць, а також схильність до появи синців.

А от про початок хвороби та ранню її стадію можуть попередити сеча та кал. Зокрема, якщо сеча часто буває темною, а кал блідим. Крім того, люди хворі на жировий гепатоз іноді скаржаться на втому, нудоту або біль. Якщо людина помічає в себе кілька з цих симптомів протягом кількох тижнів, то їй треба терміново звернутися до лікаря та перевірити печінку.

Рання діагностика і своєчасний початок лікування жирового гепатозу не тільки зупиняє розвиток хвороби та зменшує кількість жиру в печінці, а й зміцнює все здоров’я людини.

Для діагностики хвороби досить аналізу крові для перевірки функції печінки та ультразвукового сканування.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button