Наука

Кількість птахів можна порахувати за їх криками

Морські птахи гніздяться в місцях, важкодоступних для людини, тому підрахувати їх чисельність дуже складно. Вчені з британського Королівського товариства захисту птахів навчилися визначати кількість пернатих за звуками, які ті видають.

Дослідники пояснюють, що попри віддаленість від людини, морські птахи, як і інші представники фауни, страждають від її впливу. На численні острови людьми випадково були завезені щури, які тепер серйозно загрожують птахам, розоряючи їхні гнізда. Ворогами є і собаки, і коти, які також з’явилися на островах завдяки людині.

Вчені припускали, що популяція пернатих скорочується, але ніяких базових цифр, що дозволяють порівнювати динаміку, в їх розпорядженні не було. Тепер же ця робота стає можливою. Британські орнітологи протягом декількох місяців вели записи в пташиних колоніях: як віддалених, так і в тих, де кількість птахів можна було порахувати вручну. З допомогою комп’ютера був створений алгоритм, який виділяє крик окремої особини, що і дозволяє оцінити загальну кількість пернатих у колонії.

Нова технологія допоможе звернути особливу увагу на ті місця, де життя птахів загрожує небезпека, і прийняти необхідні заходи щодо їх захисту.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button