Наука

Годинна прогулянка на природі знижує активність мозку, пов’язану зі стресом

Дослідники давно помітили, що міське життя пов’язане з підвищеним ризиком тривоги і депресії, а час, проведений на природі, зменшує стрес і покращує психічне здоров’я. І ось новий доказ.

Image by Myriams-Fotos from Pixabay

У новому дослідженні, опублікованому в журналі Molecular Psychiatry, вчені з’ясували, що прогулянка на природі протягом години знижує пов’язані зі стресом маркери в головному мозку. Це відкриття – одне з перших причинно-наслідкових доказів користі прогулянок на природі для психічного здоров’я.

Вчені використовували функціональну магнітно – резонансну томографію (фМРТ) для вимірювання активності мозку у 63 здорових добровольців у двох групах: одні гуляли на природі, інші – в міському середовищі.

Сканування проводилося до і після прогулянки і було зосереджено на пошуку маркерів стресу через активність мигдалеподібного тіла, оскільки ця ділянка мозку пов’язана зі страхом і стресом.

Результати показали, що учасники, які гуляли на природі, мали нижчу активність мигдалеподібного тіла. Це може вказувати на те, що всього 60 хвилин на природі здатні протидіяти негативним впливам міського середовища.

“Результати підтверджують раніше передбачуваний позитивний зв’язок між природою і здоров’ям мозку, але це перше дослідження, яке доводить причинно-наслідковий зв’язок», — пишуть дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments