Екологія

Чисте повітря виявилося смертельно небезпечним для людства

Міжнародна група вчених з Норвегії, Великобританії, США та Німеччині прийшли до висновку, що видалення забруднюючих речовин з повітря може погіршити глобальне потепління. Про це повідомляє видання Daily Mail.

Вчені змоделювали чотири сценарії зміни глобального клімату, які імітують наслідки зникнення аерозолів (сульфати і сажа). [box type=”warning” ]Виявилося, що забруднюючі речовини блокують частину сонячної радіації, що надходить на Землю. Їх видалення при сучасному рівні діоксиду вуглецю в атмосфері посилить парниковий ефект, коли атмосфера буде поглинати більше теплової енергії.[/box]

В результаті цього процесу середня температура атмосфери зросте на 0,5-1,1 градуса Цельсія. Це, в свою чергу, різко збільшить кількість таких стихійних лих, як засуха і повені.

Деякі фахівці пропонують використовувати аерозолі для запобігання підвищення глобальної температури. Проте результати дослідження показали, що такий метод геоінженерії при різкому припиненні викидів сажі та інших частинок в атмосферу може призвести до більш швидкого потепління. У будь-якому випадку, зазначають фахівці, зміна клімату загрожує сильними повенями, смертоносною спекою, заморозками та іншими стихійними лихами.

У серпні 2017 року група вчених опублікувала наукову роботу, в якій кліматологи пророкують загибель мільйонів людей через екстремальні погодні умови, у тому числі через спеку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button