Наука

Чого чекати від науки в 2019 році?

Прогнозувати майбутнє — непросто. Цьому присвячені цілі дисципліни. Навчені прогнозисти спираються на дані, вишукують тенденції, спостерігають за поведінкою людей, намагаючись вгадати, що буде далі. Особливо це стосується науки: за своєю природою її невизначеність не дозволяє впевнено розраховувати стрілу розвитку подій. І ми не можемо передбачати майбутнє. Але ми прислухаємося до вчених. Подивімося, чого чекати від науки в 2019 році.

Спершу про очевидне: заплановані події та експерименти напевно приведуть до великих відкриттів.

Космічні місії 2019 року

Обсерваторія LIGO (Advanced Laser Interferometer Gravitational-Wave Observatory) розпочне свій третій сеанс спостережень в лютому. Після оновлення LIGO зможе знайти набагато більше злиття чорних дір, ніж раніше.

Наша Місяць також буде об’єктом пильної уваги до 2019. Китай розраховує висадити першу місію по збору зразків на Місяць з 1976 року. Індія відправиться на південний полюс Місяця. Ізраїльська компанія SpaceIL відправить свій власний космічний апарат.

Можливо, в 2019 році ми вперше поглянемо на чорну діру, якщо Телескоп горизонту подій (Event Horizon Telescope) зловить в дзеркалі Sagittarius A, надмасивну чорну діру в центрі нашої галактики.

Між тим, сонячний зонд «Паркер», запущений в серпні, наблизиться до Сонця в квітні, а потім у вересні, щоб отримати поки невідомі відомості про нашу зірку.

Відкриття науки, очікувані в 2019 році

Наш мозок — ось, що робить нас людиною. Нейробіологи розраховують в 2019 році, нарешті, з’ясувати призначення клауструма. Ця тонка, як аркуш паперу, огорожа покриває островкову кору, структуру мозку, що відповідає за обробку емоцій. Висувалися теорії, що у клауструме знаходиться людська свідомість. Це одна з найзагадковіших частин людського мозку.

Сезон грипу 2017-2018 року був суворим. Тільки в США лихоманка забрала життя 80 000 людей. Можливо, в 2019 році вчені спробують знайти універсальну вакцину від грипу. Крім того, ми побачимо збільшення виробництва вакцин на основі клітинної, які, як повідомляється, на 20% ефективні, ніж вакцини, що широко використовуються та вирощені в курячих яйцях.

У 2018 році ми не раз писали про те, що «ультрахолодні надпровідники тепліють». І ми будемо писати про це в 2019 році. У вересні стало відомо, що сполуки лантану з воднем під тиском демонструють ознаки надпровідності — передачі електрики без опору — при температурі від -58 до 7 градусів Цельсія. Це найтепліші зареєстровані для надпровідників температури. Якщо результати підтвердяться, з’єднання встановлять рекорд надпровідності з найвищою температурою.

Також ми будемо спостерігати за тим, як розвивається прогрес в області шаруватого графена, який може володіти надпровідністю, яку вчені спостерігали в інших матеріалів, але пояснити не можуть.

Якщо говорити про сумне, у 2019 році буде більше нещасних випадків з участю самокерованих автомобілів, тому що на дорогах буде більше автомобілів від таких компаній, як Waymo і General Motors. Нові стандарти безпеки можуть позбавити самокеровані автомобілі рулів, дзеркал або педалей. Автоматичне керування може утруднити чи зробити неможливим втручання людини в разі, якщо щось піде не так.

І регулюючі органи будуть зайняті у 2019 році. З’являються нові хімічні речовини, які потрібно ретельно контролювати на тлі боротьби зі зміною клімату.

Регулюючі групи також будуть стежити за технологією редагування генів CRISPR/Cas9. У 2018 році Європейський Союз встановив суворі правила щодо генетично відредагованих культур.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button