Різне

Типи велосипедів

Гоночні велосипеди. Це найлегші велосипеди, конструкція яких розрахована на гонки по шосейних дорогах або по спеціально побудованим треках. Велосипеди для шосейних гонок можуть бути різної маси залежно від використаних конструкційних матеріалів, але зазвичай вони важать близько 9кг. Маса ж трекових гоночних велосипедів, позбавлених гальм, перемикачів швидкостей і інших другорядних вузлів і деталей, може складати всього 7кг.

Brockhaus-Efron_Velosipedy250

Туристські велосипеди. Раму туристських велосипедів для підвищення міцності і комфортності, як правило, роблять з легкої хромалюмінієвої сталі або алюмінієвого сплаву. Маса велосипеда зазвичай становить 9-11 кг, колісна база – середня (для більшої стійкості), передавальні функції досить низькі для легкого педаляжа на дорожніх підйомах з вантажем туристського спорядження. Кермо може бути або опущеним, або піднятим. Колеса зазвичай з ободами з міцного алюмінієвого сплаву, досить товстими спицями, розрахованими на підвищене туристське навантаження, і шинами середньої ширини, що забезпечують хорошу керованість і рух по нерівній бруківці і ґрунтових дорогах. Сідло може бути будь-якої конструкції, що забезпечує зручність у тривалих поїздках. Туристські велосипеди зазвичай обладнуються педалями з тукліпсамі, розрахованими на взуттєві зачепи, або без тукліпсов, що дозволяє докладати до педалей більше зусилля на дорожніх підйомах. Число передач – від 18 до 24, з низькими передавальними функціями для пересічної місцевості. На рамах зазвичай передбачені багажники і кріплення для двох-трьох пляшок з водою і для насоса, а також вушка біля колісних втулок для фіксації каркасних бічних багажних сумок.

Гірські велосипеди. Гірський велосипед, що завоював широку популярність, приніс із собою нові види спортивних змагань та туризму. Хоча спочатку гірські велосипеди випускалися з туристською формою рами, що робило ремонт велосипеда простішим, незабаром стала переважати більш вертка гоночна конструкція. Оскільки на сильно пересіченій місцевості велосипедист вирівнює навантаження на велосипед і управляє ним в основному зміщенням корпусу і стегон назад або убік (змінюючи тим самим положення центра ваги), для гірського велосипеда краще підходить дещо менша рама, ніж для туристського. Число передач таке ж, як і у туристських велосипедів (18-24), з упором на низькі передавальні функції. Колеса гірських велосипедів можуть бути дуже широкими, шини – з великими, рельєфними грунтозачепами і зниженим тиском для збільшення зчеплення з нерівностями дороги.

Гірничо-туристські велосипеди. Наприкінці 1980 -х років у любителів велосипедних прогулянок і велосипедного туризму, а також у жителів приміського пояса, які щодня їздять у місто на роботу, величезним успіхом став користуватися велосипед, в якому об’єднані конструктивні особливості, з одного боку, гірського велосипеда (зокрема, посилені важільно-кліщові гальма і форма рами), а з іншого – туристського (шини проміжної ширини і проміжного тиску і кріплення для багажних сумок). Такий велосипед змішаного типу має, як правило, опущене або нормальне кермо і три передачі з трьома різними ведучими зірочками. Велосипед змішаного типу багато хто вважає ідеальним велосипедом загального призначення для їзди як по дорогах, так і по бездоріжжю (на помірно пересіченій місцевості), оскільки він, подібно гірському велосипеду, добре керований на вологому ґрунті і гальковому ґрунті, має малу масу і легку ходу при їзді по шосе. Іноді подібні велосипеди називають міськими чи приміськими.

Дорожні велосипеди. Універсальні дорожні велосипеди зазвичай мають одну, три або п’ять передач. До цієї категорії належать і деякі дитячі велосипеди. Їх маса часто перевищує 14кг, рама довга з видовженими вигнутими кінцями пір’я передньої вилки (для пом’якшення ударів колеса по нерівності дороги), кермо підняте або нормальне. Сідло зазвичай широке, пружинне, м’яке з шкіряним або вініловим чохлом. Дорожні велосипеди, як правило, недорогі, досить комфортні для поїздок на невеликі відстані і не вимагають особливого догляду.

Спеціальні велосипеди. Існує багато різних типів спеціалізованих велосипедів. Хоча вони і не так поширені, як звичайні велосипеди розглянутих вище типів, кожен з них займає свою важливу нішу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button