Різне

Допомога і лікування наркозалежності в домашніх умовах

Поява наркомана в сім’ї, будь то дорослий або дитина, є великою бідою. Не варто думати, що людина наркозалежна спеціально знущається над близькими, не хоче розлучитися із згубною пристрастю. Просто вона не може цього зробити. Навіть люди з сильною волею і бажанням відмовитися від наркотиків не можуть поодинці впоратися з цією проблемою.

Бажано якомога раніше звернутися за допомогою до фахівців у наркологічний центр http://narkoklinika.com/, у яких достатньо досвіду і знань, щоб вилікувати цю залежність. Виконати таке завдання в домашніх умовах складно. Але, якщо проводити лікування в тісному контакті з фахівцями, позитивного результату домогтися можна.

25-02-15-foto-600x356-1

Дії близьких при появі в сім’ї наркомана

Слід розуміти, що ефективність лікування напряму залежить від стажу вживання наркотиків. Залежність від цих речовин формується швидко, тому допомога потрібна негайно. Лікування наркозалежності в домашніх умовах можливо лише в тому випадку, коли залежна людина сам виявляє бажання позбутися цієї тяги.

Спочатку потрібно переконати наркомана в необхідності приступити до лікування. Не завжди близькі люди можуть знайти слова, які викличуть таке бажання. Слід звернутися до професійного психолога, який дасть докладні рекомендації. Можна викликати його додому, щоб фахівець сам поговорив з наркоманом. Якщо хворий приймає рішення почати лікування, можна вважати, що перший крок на шляху до успіху зроблений.

З ним обов’язково повинен поговорити і лікар-нарколог. Можна сходити з хворим в клініку або викликати лікаря додому. Згодом при проведенні лікування наркоманії в домашніх умовах він буде координувати процес, давати рекомендації. У родичів повинна бути можливість звертатися до цього фахівця в будь-який час.

Ворога треба знати в обличчя

При бажанні позбавити свою близьку людину від небезпечної тяги до наркотиків необхідно спочатку ретельно вивчити інформацію, що стосується цієї залежності. Слід знати, як вона формується, що при цьому відбувається в організмі хворого. Це дозволить зрозуміти мотивацію поведінки наркомана, правильно вести себе в складні періоди, які на шляху до одужання обов’язково будуть.

Якщо інформації в ЗМІ, на сайтах Інтернету недостатньо, залишилися питання, незрозумілі моменти, прогалини обов’язково потрібно заповнити. Грамотні консультації можна отримати від фахівців, зателефонувавши на гарячу лінію допомоги наркозалежним. Варто відвідати нарколога, психолога, щоб володіти достатньою кількістю знань. Це неодмінно допоможе при лікуванні від наркозалежності в домашніх умовах. Потрібно познайомитися з наявними методиками лікування наркоманії, уявляти, які етапи доведеться пройти разом з хворим.

Етапи лікування наркотичної залежності

Де б не проводилося лікування наркозалежності, воно проходить три основні стадії:

  • Очищення організму (детоксикація).
  • Відновлення організму.
  • Реабілітаційний період.

У період прийому наркотичних речовин в організмі накопичуються токсини, шкідливі продукти розпаду. Необхідно очистити його від цих забруднень. На цьому етапі потрібна допомога фахівця, так як при детоксикації використовуються медикаменти. Тільки кваліфікований нарколог може правильно підібрати препарати і дозування. Самостійне застосування ліків небезпечне.

Якщо у наркомана спостерігається абстинентний синдром, необхідно зателефонувати в наркологічну клініку. Лікар приїде на будинок та проведе очищення організму. Це дозволить значно зменшити больові відчуття, легше перенести період ломки. Після такої допомоги в домашніх умовах наркозалежні можуть вступати у другий етап лікування.

Вживання наркотиків завдає шкоди всім органам і системам. Потрібен якийсь час щоб організм знову навчився працювати без наркотичного підживлення. Тривалість цього складного періоду залежить від стажу залежності, ступеня пошкоджень. У цей час від близьких людей хворого потрібно чимале терпіння. Наркоману доведеться нелегко в період відвикання. Необхідно постаратися виявити до нього співчуття, не зриватися, проявляти розуміння до деяких негативних проявів психіки.

При лікуванні від наркозалежності в домашніх умовах на стадії відвикання потрібно відгородити хворого від спілкування з колишніми знайомими, також залежними від наркотиків. Можна відвезти його в інше місце, де немає друзів-наркоманів. Не зайвими в цей період будуть консультації психолога. Досвідчений фахівець зможе підтримати пацієнта, вселити впевненість у позитивному результаті. У довірчих бесідах лікар зможе розробити приблизний план нового життя.

Навіть коли хворий вже навчився обходитися без наркотиків, лікування не вважається закінченим. Не менш важливим є етап реабілітації, соціальної адаптації.

Реабілітація наркозалежних

Будь-якій наркозалежній людині важливо не тільки відмовитися від минулого життя, проведеного в дурмані, йому необхідно знайти себе в нових умовах. Часом це буває не менш складно. У цей період у близьких людей також повинна бути певна лінія поведінки. Від них вимагається дати колишньому наркоману відчути себе гідною людиною, таким же, як усі.

Ще в період відвикання варто знайти для хворого захоплення, яке дозволило б йому розвивати свої здібності, таланти, удосконалювати колишні навички. Це неодмінно допоможе в майбутньому знайти гідну роботу, нових друзів, легше адаптуватися в суспільстві. На етапі реабілітації саме такі заняття стають рятівним колом, зміцнюють бажання жити по-новому, забути про минулу згубну пристрасть.

Якщо є бажання і можливості, після лікування наркозалежності в домашніх умовах можна відправити колишнього наркомана в соціальний реабілітаційний центр або в православний монастир. У таких центрах застосовуються ефективні програми відновлення, а під час перебування в церквах у людини з’являється кращий провідник у житті – віра в Бога.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button