Екологія

Зміни клімату зроблять отруйних тварюк ще небезпечнішими

Згідно нового масштабного аналізу отруйних водних тварин, які провели дослідники Університету Західного Вашингтона (США), небезпечні види можуть розширити ареали проживання. Серед видів, які можуть переселитися ближче до полюсів через потепління вод — крилатки, морські змії, тернові вінці і безліч видів отруйних медуз.

Одна з груп тварин, які найімовірніше розширять свій ареал проживання і чисельність через потепління води і зміни рівня кислотності океану — медузи. Сюди входять смертоносні іруканджі і кубомедузи, які винні в зростанні смертей в Австралії.

Але не завжди у поширенні морських тварин винен клімат. Так, у Флориді крилаток стало значно більше, так як їх випускають на свободу люди, які заводили їх в якості домашніх тварин. Ці риби пригнічують морських тварин і боляче жалять людей, з якими зустрічаються.

Морська зірка Акантастер почала поширюватися від традиційного місця проживання в Індо-Тихоокеанській області на південь до Великого Бар’єрного рифу, який простягнувся вздовж узбережжя Австралії. Ці ненажерливі токсичні істоти можуть з’їдати цілі рифові системи. Вони небезпечні і для людей — їхні укуси дуже болючі, вони залишають опіки і можуть заносити інфекції.

У нових місцях зустрічають і їжак-риба. Але автори дослідження відзначають брак даних про те, як зміна клімату впливає на місце проживання або кількість риби, на яку люди натикаються найчастіше — на скатів-хвостоколів. Вчені вважають, що необхідно проводити більше досліджень про місця проживання та впливу зміни погодних моделей на скатів, бородавчатки і синьокольчатих восьминогів, щоб зрозуміти, які проблеми чекають їх у майбутньому.

Але не всі токсичні водні види успішно справляються зі зміною клімату. Морські змії, хоча і зустрічаються в надлишку в Південній Кореї, Каліфорнії і на Гаваях, демонструють скорочення популяції по всьому світу. Найгірше доводиться отруйним жабам через їх чутливість до зміни температури. Деякі види можуть вимерти  в результаті поєднання зміни клімату і патогенів, таких як хітридієві гриби, які також розповсюджуються через зміни клімату.

Через заселення отруйних істот у нові місця лікарням доведеться зіткнутися із збільшенням числа укусів. Це може призвести до зростання цін на медичні послуги, так як деякі протиотрути дуже дорогі. Найбільше постраждають бідні країни. Згідно з дослідженням, проблема тільки погіршиться в майбутньому, так як багато людей переїжджають в прибережні райони. Вчені відзначають, що до кінця століття 50% населення світу житиме в межах 100 км від берегової лінії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments